LIVE VIDEO | FC Barcelona - Levante 2-1. Oaspeţii au dat emoţii în prelungirile partidei

La Liga

FC Barcelona - Levante 2-1, meci din etapa cu numărul 22 din LaLiga.

VIDEO | FC Barcelona - Levante 2-1 (Fati '30, '32 / Rochina 90+2)

ECHIPELE DE START

• Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Rakitic, Segio Busquets, de Jong - Messi, Griezmann, Fati
  • Levante: Aitor Fernandez - Miramon, Vezo, Postigo, Tono - Rochina, Vukcevic, Melero, Campana - Roger, Morales

Min. 90+2 GOOOL Levante! Rochina a redus din diferenţă.

Min. 32 GOOOL!!! Fati reuşeşte „dubla”.

Min. 30 GOOOL!!! Fati deschide scorul pentru Barcelona.

Barcelona trebuie să menţină pasul cu Real Madrid, după ce Los Blancos au câştigat sâmbătă împotriva rivalei din capitală, Atletico şi au ajuns la şase puncte diferenţă de catalani, care până în urmă cu doar câteva etape erau pe primul loc.

În etapa precedentă, Valencia a produs surpriza şi a învins-o pe Barca, scor 2-0, însă nici Levante nu o duce foarte bine. "Broaştele" sunt pe locul 13 şi au pierdut ultimele trei meciuri. Ultima lor victorie a fost chiar în ultimul meci din 2019, contra celor de la Celta Vigo.

ECHIPELE PROBABILE

• Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Pique, Umtiti, Alba; De Jong, Busquets, Arthur; Griezmann, Messi, Fati
  • Levante: Fernandez; Cabaco, Postigo, Vezo; Miramon, Radoja, Campana, Tono; Rochina; Marti, Morales

Afla mai multe despre: barcelonalevantelaliga