VIDEO | FC Buzău - U Cluj 0-1. Voinea a marcat singurul gol al partidei!

Liga 2

U Cluj a câştigat deplasarea de la FC Buzău, scor 1-0, printr-un gol marcat de Albert Voinea în minutul 9 al primei reprize.

LIVE VIDEO | FC Buzău - U Cluj 0-1 (Voinea 9)

FC Buzău: R. Stoian – R. Zamfir, Wiktorski, A. Lopez, C. Toma, Mondragon, Cârstocea, Cr. Ciobanu, Ekollo, T. Oltean, Chică-Roşă
Rezerve: Cr. Avram – Cip. Petre, Vîrtej, Gaitan, Andronic, D. Rogac, Al. Munteanu, Oteliţă, I. Neacşu
U Cluj: Micle – Gîţ, Gugu (cpt.), D. Ispas, Fl. Mitrea, Balgiu, Dican, Ribeiro, Blejdea, Hofman, Alb. Voinea
Rezerve: Gorcea – Vomir, Taub, Vl. Moraru, Haită, Novac, Nic. Pîrvulescu, Turcan, Tescan

Min. 9 - GOL U CLUJ! Albert Voinea deschide scorul! Blejdea centrează din stânga, Voinea îi ia faţa unui adversar şi înscrie din cădere!

Liga 2 are programată o singură partidă duminică, de la ora 12:00, la Buzău, între echipa locală, FC Buzău, şi U Cluj.

Etapa a 2-a a debutat de joi, cu Unirea Constanţa – FC Hermannstadt 0-2, iar sâmbătă au avut loc alte cinci partide.

FC Buzău a pierdut în prima etapă din Liga 2, scor 1-2, cu FC Hermannstadt, în timp ce U Cluj s-a distrat pe teren propriu, 3-0 cu Poli Timişoara.

Afla mai multe despre: fc buzauu clujliga 2live video