VIDEO | FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1. Oaspeţii au scos un punct în minutul 85. Alibec a fost eliminat în ultima fazăgalerie foto

FC Voluntari a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe propriul teren cu Astra Giurgiu, în etapa a XX-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Hodorogea, în minutul 50. Pentru Astra a egalat Belu-Iordache ’85.

În minutul 90+3, Denis Alibec a fost eliminat pentru o intrare periculoasă la un adversar.

FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Hodorogea '50 / Belu '85

ECHIPELE DE START

FC Voluntari: Vâtcă - A. Vlad, Armaş, Balaur, Bucurică - Ricardinho, I. Gheorghe - G. Deac, Gadze, Căpăţână - Tudorie
Rezerve: Petrariu, Hodorogea, Malfleury, Kabasele, G. Iancu, Părcălabu

Astra: Lazar - Belu-Iordache, Cestor, Bejan, Radunovic - Mrzljak, Butean - N. Roşu, Alibec, Llullaku - Zoua
Rezerve: Miguel Santos, L. Buş, Moise, Begue, V. Gheorghe, Bahamboula

Min. 90+3 - Alibec primeşte direct cartonaşul roşu şi este eliminat

Min. 85 - GOOOOOOOL Astra! Claudiu Belu egalează pentru giurviuveni

Min. 50 - GOOOOOOOL FC Voluntari! Hodorogea deschide scorul pentru echipa pregătită de Bergodi

Min. 45+1 - O nouă ocazie mare ratată de Butean pentru giurgiuveni

Min. 32 - Ocazie uriaşă ratată de Astra! După o preluare foarte bună, Butean s-a pierdut în faţa lui Vâtcă şi a irosit şansa de a deschide scorul

UPDATE 11.45: La Voluntari se munceşte din greu la deszăpezire. Angajaţii primăriei, ajutaţi de juniorii clubului

Stiri sportive. Formaţia pregătită de Costel Enache vine după două victorii consecutive, cu Dunărea Călăraşi, 2-1, şi 3-1 cu Concordia Chiajna, ocupând în acest moment locul şase în clasamentul Ligii 1, la egalitate cu Sepsi şi Poli Iaşi, cu 27 de puncte.

De partea celaltă, FC Voluntari continuă să se afunde şi mai mult în clasamentul Ligii 1. După victoria din urmă cu două etape în faţa celor de la Hermannstadt, scor 2-0, ilfovenii au capitulat etapa precedentă în faţa Universităţii Craiova, scor 1-3.

Afla mai multe despre: fc voluntariastra giurgiu