VIDEO | FC Voluntari - CS Mioveni 4-0. Elevii lui Ciobotariu s-au dezlănţuit în repriza secundă

FC Voluntari a făcut o repriză secundă excelentă şi s-a impus cu scorul de 4-0 în faţa formaţiei CS Mioveni. Costin, de două ori, Adam Nemec şi Gheorghe au marcat golurile zilei la Voluntari

Formaţia FC Voluntari a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa CS MIoveni, în primul meci al etapei a IX-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Costin '63, 90+1, Nemec '81, Gheorghe '83.

LIVE VIDEO | FC Voluntari - CS Mioveni 4-0 (Costin 62, 90, Nemec 81, Gheorghe 83)

• FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Tamaş, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, Raţă - Lopes, Nemec, Gheorghe
  • CS Mioveni: Popescu - Scarlatache, Balaur, Garutti - Şerbănică, Veres, Dumitriu, Rădescu - Toma, Rusu, Buziuc

Min 90. GOL FC Voluntari! Al patrulea gol al partidei vine de la acelaşi Costin! Victorie categorică pentru echipa lui Ciobotariu

Min 83. GOL FC Voluntari! Este 3-0, după ce gazdele marchează prin Ion Gheorghe. Două goluri în decurs de două minute

Min 81. GOL FC Voluntari! Adam Nemec majorează avantajul formaţiei gazdă

Min 62. GOL! FC Voluntari marchează prin Costin, după o pasă decisivă venită de la Adam Nemec

Pauză: Scorul este 0-0

Min 41. O nouă şansă de gol pentru formaţia lui Liviu Ciobotariu

Min 28. Ocazie pentru FC Voluntari

Min 23. Ocazie pentru oaspeţi! A fost un şut expediat de Buziuc, şut care a fost respins în corner de Mihai Popa

Min 16. Ocazie mare de gol pentru FC Voluntari. Mingea trimisă de Costin în faţa porţii, nu este reluată nici de Nemec, nici de Marcelo Lopes.

Min 1. A început partida de la Voluntari

Etapa a 9-a din Liga 1 va fi deschisă în Ilfov, cu meciul FC Voluntari - CS Mioveni, de la ora 18:00.

FC Voluntari vine după două succese la rând în Liga 1 şi speră să continue pe linia succeselor. Ilfovenii se află pe locul 8 în clasament, cu 12 puncte, şi trei victorii şi două înfrângeri în ultimele cinci partide din campionat.

De partea cealaltă, aflată pe poziţia a 10-a din ierarhia Ligii 1, cu 10 puncte, CS Mioveni vine după un egal şi o înfrângere în ultimele două partide, în căutarea victoriei care să întrerupă seria negativă.

Ultima dată, FC Voluntari şi CS Mioveni s-au întâlni în meci direct în martie 2017, când ilfovenii s-au impus cu 2-1 în Cupa României.

Afla mai multe despre: live videocs miovenifc voluntariliga 1etapa 9