VIDEO FC Voluntari - Dinamo 2-1. Ilfovenii au egalat-o pe Craiova în clasament şi au trecut pe locul 4

Dinamo București

FC Voluntari a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Dinamo, în ultimul meci al etapei XVI a Ligii 1.

Dinamo a condus cu 1-0, prin golul marcat de Sorescu în minutul 5. Pentru gazde au înscris Raţă ’18 şi Gheorghe ’65. În minutul 81, Sorescu a doborât accidental un fotograf care se afla la marginea terenului.

LIVE VIDEO FC Voluntari - Dinamo 1-1 (Raţă 20, Ion Gheorghe 65 / Sorescu 5)

FC Voluntari: Popa - Meleke, Tamaş, Armaş - Ricardinho, Raţă,  Droppa, I. Gheorghe, Briceag - Nemec, M. Lopes

Rezerve: Rîmniceanu - Vlad, Costin, Helder Lopes, Ilie, Roşu, Fulop, Merloi, Golan

Dinamo: Iliev - Gluhakovic, Grigore, Pinto, Filip - Torje, Răuţă, Kainourgios - Bani, Ivanovski, Sorescu
Rezerve: Fara - Ehmann, Popa, Borduşanu, Matei, Itu, Vestenicky, Nunic, Ţîră

Min 90+3. Final de meci!

Min 65. GOOOOOOOL Voluntari! După o greşeală a dinamoviştilor, Ion Gheorghe patrunde în careu şi marchează!

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză.

Min. 20 - GOOOOOLLLLL FC Voluntari! Vadim Raţă înscrie şi restabileşte egalitatea!

Min 5. GOOOOOOOOOL Dinamo! Gabi Torje trimite o pasă incredibilă, iar Deian Sorescu are o execuţie de clasă!

Min 4. Ocazie FC Voluntari! Briceag trimite un şut puternic din careu, dar Iliev are o paradă incredibilă.

Min 1. A început!

Voluntari este pe locul 8, cu 25 de puncte. In timp ce Dinamo se zbate in subsolul clasamentului cu doar 8 puncte. Dinamoviştii au ajuns pe penultimul loc in Liga I şi au nevoie de o victorie ca de aer!

Dinamoviştii speră să repete evoluţia bună din turul campionatului contra celor de la Voluntari, atunci când s-au impus, 3-2, datorită unui super-meci făcut de Deian Sorescu, care a semnat un hattrick.

Afla mai multe despre: dinamofc voluntari