VIDEO | FC Voluntari - FC Argeş 0-1. Piteştenii se impun în deplasare şi sunt la 4 puncte de play-off!

FC Argeş s-a impus în meciul cu FC Voluntari, scor 0-1. Piteştenii se impun în deplasare şi sunt la 4 puncte de play-off!

FC Argeş îşi continua seria de meciuri fără înfrângere. Singurul gol al partidei a fost marcat de Malele în prima repriză, în minutul 17. Atacantul a înscris din pasa lui Cristian Dumitru. În minutul 78 a debutat pentru FC Voluntari, Gabi Tamaş, care s-a despărţit, zilele trecute, de Universitatea Cluj.

Voluntari este pe penultimul loc în clasament, cu 21 de puncte. În timp ce, FC Argeş a ajuns la 4 puncte de play-off, formaţia este pe locul 7, cu 30 de puncte.

VIDEO FC Voluntari - FC Argeş 0-1 (Malele 17)

Echipa de start:

FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Armaş, C. Achim, A. Vlad - I. Gheorghe, Ivanov, Ricardinho - M. Ilie, Pesic, Jefte

Rezerve: Lavin - Briceag, C. Costin, Balaur, Remacle, G. Tamaţ, Mailat, Angelov, Droppa
Antrenor: Bogdan Andone

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Turda, Muşat - Meza Colli, I. Şerban - S. Drăghici, Palic, C. Dumitru, Malele
Rezerve: Micle - Boldor, De Jonghe, R. Grecu, Pablo, Maes, Năstăsie, Honciu, Mediop
Antrenor: Mihai Ianovshi

Min 90+4: FC Argeş s-a impus în duelul cu FC Voluntari.

Min 78: Intră Gabi Tamaş, debut la FC Voluntari

Min 64: Dumitru vede galben după o simulare de penalty

Min 62: Ocazie COLOSALĂ! Dumitru pasează fantastic, dar Palic ratează din faţa porţii

Min 45+2: Pauză la Voluntari!

Min 41: Ocazie mare gazde! Bara o salvează pe FC Argeş

Min 34: Ocazie mare. Cristian Dumitru a încercat să marcheze cu călcâiul

Min 23: Ocazie mare Argeş! Şerban aproape de a marca golul de 2-0

Min 17: GOOOL! Argeş deschide scorul. C. Dumitru oferă un assist super pentru Malele, care înscrie fără emoţii.

Min 1: A început meciul de la Voluntari!

FC Voluntari a ajuns într-o situaţie delicată în Liga 1. Formaţia antrenată de Bogdan Andone este penultima în clasament cu 21 de puncte şi un golaveraj de -10. Doar Iaşi stă mai slab decât Voluntari în clasament.

De cealalată parte, FC Argeş este pe o pantă ascendentă după ce s-a aflat în josul clasamentului o parte bună de campionat. Formaţia antrenată de Augustin Eduard are o serie de 10 meciuri fără înfrângere. În meciul tur de campionat, Argeş s-a impus la limită, scor 2-1. Meciul va fi arbitrat de Horia Mladinovici.

Afla mai multe despre: liga 1