VIDEO | FC Voluntari - Viitorul 0-2! Ilfovenii, gafă de zile mari la golul lui Luckassen. Casap a marcat la ultima fază a meciului

FC Voluntari

Viitorul a câştigat cu 2-0 în faţa lui FC Voluntari. Golurile partidei au fost marcate în a doua repriză de Luckassen şi Casap. Atacantul a primit o pasă de gol din partea unui adversar, în minutul 66.

VIDEO | FC Voluntari - Viitorul 0-2 (Luckassen 66, Casap 90+4)

FC Voluntari: Rîmniceanu - Vlad, Armaş, Balaur, Costin - Borţoneanu, Pablo de Lucas, I.Gheorghe - Mailat, Jefte, Ad.Popa.
Rezerve: Achim, Grădinaru, Ilie, Kocic, Levin, Ozkara, Anderson, A.Stoica, Lopes.
Antrenor: Mihai Teja.

FC Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Martinez, de Nooijer - Matei, Gaztanaga, Ciobanu - Măţan, Luckassen, Iancu.
Rezerve: Artean, Căbuz, Casap, Dobrosavlevici, Dussault, Ely Fernandes, A.Stoian.
Antrenor: Ruben de la Barrera.

Min. 90+4 GOOOOL Viitorul! Casap marchează şi el şi stabileşte scorul final al partidei!

Min. 66 GOOOOL Viitorul! Luckassen primeşte o pasă de gol din partea lui Costin, fotbalistul Voluntariului, iar atacantul îl driblează pe Cojocaru şi deschide scorul.

Min. 58 Ce fază! Ciobanu centrează pe a doua bară, de unde Iancu reia frumos, dar Cojocaru respinge.

Min. 33 Matei trece şi el pe lângă deschiderea scorului.

Min. 30 Gheorghe execută o lovitură liberă, iar Armaş reia cu capul în braţele lui Cojocaru.

Min. 14 Mailat trage puţin pe lângă poartă din afara careului.

Min. 9 Măţan trage paralel cu poarta din doar câţiva metri.

Min. 2 Adi Popa trage pe poartă din afara careului.

Min. 1 A început partida.

Înaintea etapei a şaptea din Liga 1, FC Voluntari ocupă locul 6, cu zece puncte. Ilfovenii vin după succesul de la Giurgiu, cu Astra, scor 3-2. Reuşitele echipei lui Teja le-au aparţinut lui Jefte Betancor, cu o „dublă” şi Mihai Căpăţână. Pentru Astra au marcat atunci Albert Stahl şi Constantin Budescu. Înainte de victoria din runda precedentă, FC Voluntari avea două eşecuri la rând, cu U Craiova şi cu Sepsi, ambele cu acelaşi scor, 1-2.

LIVE VIDEO | FC Voluntari - Viitorul, LIVE VIDEO, luni, ora 18:00, Telekom Sport 1 şi telekomsport.ro

De cealaltă parte, Viitorul a încheiat nedecis meciul cu CFR Cluj de pe teren propriu. Constănţenii au remizat la unu în compania ardelenilor. Echipa lui Ruben de la Barrera a deschis scorul prin Kevin Luckassen, dar campioana en-titre a revenit după pauză şi a restabilit egalitatea prin Ciprian Deac, dintr-o lovitură de pedeapsă.

Viitorul este invincibilă în ultimele trei etape, interval în care a bifat o victorie, la Ovidiu, scor 4-1, cu Astra şi două remize. 1-1 la Sf. Gheorghe, cu Sepsi şi 1-1 acasă, cu CFR Cluj. În cele şase etape care s-au scrus din noul sezon, Viitorul are şase puncte câştigate. În ultimele nouă meciuri de Liga 1, Viitorul a câştigat doar o dată. După partida de la Voluntari, fotbaliştii lui de la Barrera vor juca la Piteşti, cu FC Argeş.

Afla mai multe despre: voluntariviitorulliga 1