VIDEO FCSB - CFR Cluj 3-3. Derby nebun pe Arena Naţională! Iulian Cristea reuşeşte egalarea în prelungiri

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj, liderul Ligii 1, a remizat, duminică, în deplasare, scor 3-3, cu a doua clasată, FCSB, într-un meci din etapa a XXII-a campionatului, în care gazdele au înscris ultimul gol dyupă minutul 90.

VIDEO FCSB - CFR Cluj 3-3

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, A. Miron, I. Cristea, Haruţ - Olaru, Ad. Şut, Fl. Tănase - Cordea, Keşeru, Oc. Popescu

Rezerve: Târnovanu, Fl. Coman, Dumiter, M. Tănasă, A. Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Perianu, Oaidă, Vinicius

Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Hindrich - Camora, Burcă, Graovac, Cr. Manea - Păun, Boateng, Bordeianu - C. Deac, Debeljuh, V. Costache

Rezerve: Bălgrădean - Susic, Cestor, Itu, Chipciu, Neguţ, Sacko, Petrila, Dugandzic

Antrenor: Dan Petrescu

Min 90+4: Final de meci. Spectacol total pe Arena Naţională. FCSB - CFR 3-3.

Min 90+3: GOOOOOOOOOOOOL FCSB! Iulian Cristea a restabilit egalitate chiar înainte de finalul partidei.

Min 88: Schimbare CFR Cluj! Debeljuh este înlocuit cu Dugandzic.

Min 88: Schimbare FCSB! Oaidă este introdus în locul lui Tănase.

Min 83: Cartonaş galben pentru Deac.

Min 77: GOOOOOOOOOL CFR Cluj! Chipciu a marcat împotriva fostei echipei, FCSB, cu un şut violent din interiorul careului.

Min 71: GOOOOOOOOOOOL FCSB! Valentin Gheorghe a adus egalarea pentru roş-albaştrii. Florinel Coman a centrat perfect.

Min 69: Costache şi Păun au ieşit, iar Neguţ şi Chipciu au intrat.

Min 66: Adrian Şut este înlocuit de Florinel Coman.

Min 48: Ocazie mare FCSB. Tavi Popescu i-a dat o pasă foarte bună lui Dumiter, care nu a reuşit să bage mingea în poartă.

Min 46: FCSB a făcut trei schimbări. A ieşit Keşeru, a intrat Dumiter. A ieşit Popescu, a intrat Vali Gheorghe. Iar în locul lui Vinicius, a intrat Hăruţ.

Min 45: Pauză!

Min 39: GOOOOOOOOOOL CFR Cluj! Debeljuh face dubla! Andrei Vlad nu a reuşit să scoată mingea.

Min 36: GOOOOOOOOL CFR Cluj! Debeljuh a marcat golul egalizator după o lovitură liberă executată de Deac.

Min 30. Haruţ îl faultează pe Manea şi vede cartonaşul galben.

Min 28. Păun vede cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Olaru.

Min 24: GOOOOOOOOL! Octavian Popescu a deschis scorul pe Arena Naţională. Fotbalistul a prins un şut superb care a mers direct în vinclu!

Min 17: Darius Olaru cade în urma unui contact cu un adeversar, dar arbitrul lasă jocul să continue.

Min 4: Ocazie CFR. Debeljuh trimite cu capul, însă Andrei Vlad are o paradă de zile mari.

Min 1. A început meciul!

Prima etapă din Liga I promite fotbal. După derby-ul Universitatea Craiova - Rapid, scor 1-0, azi se va juca FCSB - CFR Cluj.

CFR Cluj este liderul clasamentului din Liga I, cu 57 de puncte. FCSB este pe locul doi, cu 47 de puncte. Astfel că, roş-albaştrii sunt obligaţi să obţină toate cele trei puncte pentru a continua lupta la titlu.

Arbitrul Sebastian Colţescu va conduce la centru primul derby din 2022: FCSB - CFR Cluj, programat duminică, de la ora 20:00.

Colţescu va fi ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Daniel Mitruţi, iar arbitru de rezervă va fi Sorin Costreie. Observator va fi Aron Huzu.

Meciul FCSB - CFR Cluj se va disputa pe Arena Naţională.

Afla mai multe despre: cfr clujfcsb