VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii au fost egalaţi în prelungiri! Sibienii au jucat în 10 oameni din prima repriză

Hermannstadt a primit vizita celor de la FC Botoşani, în play-out-ul Superligii României.

VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1 (Mailat 61, Neguţ 90+2)

Min 90+2: GOOOOOOL FC Hermannstadt! Neguţ egalează cu o execuţie superbă

Min 61: GOOOOOOL FC Botoşani! Mailat deschide scorul la Sibiu.

Min 49: Ocazie Botoşani! Mailat ratează şansa deschiderii scorului.

Pauză: Hermannstadt - FC Botoşani 0-0

Min 27: Ocazie Hermannstadt! Ianis Stoica şutează bine de la distanţă, dar Ducan intervine.

Min 26: Ocazie uriaşă FC Botoşani! Şutul lui Victor Dican este blocat.

Min 24: Cartonaş roşu pentru Murgia! Gazdele rămân în 10 oameni.

Min 20: Ocazie mare Hermannstadt! Stoica centrează în careu, iar Ţigănaşu a fost aproape de autogol.

Min 1: A început meciul!

Liderul din play-out, Hermannstadt (27 de puncte) dă piept, vineri, cu penultima clasată, FC Botoşani, într-un meci care se joacă la Sibiu. Moldovenii vin cu un moral excelent după victoria cu FCU Craiova 1948, 4-1, pe teren propriu, în timp ce Hermannstadt vine după un egal, 1-1 cu FC Voluntari.

La ora meciului cu FC Botoşani, Hermannstadt este neînvinsă pe teren propriu din iulie 2023, interval în care a înregstrat acasă nouă succese şi şapte rezultate de egalitate.

FC Hermannstadt şi FC Botoşani s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 13 ori, de două ori au câştigat sibienii, de şase ori s-au impus moldovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Antrenorul Marius Măldărăşanu este neînvins în cele şase întâlniri cu gruparea moldavă, palmaresul său cuprinzând o victorie şi cinci egaluri.

Afla mai multe despre: fc hermannstadtfc botosanisuperliga