Experiențe împreună.

VIDEO | Poli Iaşi - FC Botoşani 0-1. Fili a dat lovitura în minutul 90 şi a adus victoria echipei lui Marius Croitoru!

CSM Poli Iași

Derby-ul Moldovei din Liga 1, Poli Iaşi - Botoşani, s-a terminat 1-0 pentru echipa lui Marius Croitoru, după un gol marcat de Realdo Fili în minutul 90.

LIVE VIDEO | Poli Iaşi - Botoşani 0-1 (Fili 90)

• Poli Iaşi: Brănescu - Onea, Frăsinescu, R. Popa, Buşu - Moisă, De Iriondo, Passaglia - Popadiuc, Zajmovic, Calcan
  • Rezerve: Bosz, M. Stan, R. Lopes, Mensah, Mihalache, F. Cristea, Vanzo, Gaitan, Cană
  • FC Botoşani: Hankic - Patache, Haruţ, Şeroni, Ţigănaşu - E. Papa, J. Rodriguez, Ongenda - Al Mawas, D. Croitoru, Ashkovski
  • Rezerve: Pap, Plămadă, Braun, E. Florescu, M. Roman, Fili, V. Fernandez, Tarsa, Tîrcoveanu

Min. 90+3 Final de meci.

Min. 90 - GOOOOLLLLLLLLL FC BOTOŞANI! Echipa lui Croitoru deschide scorul în minutul 90. Fili înscrie cu un şut din apropiere, după o centrarea a lui Pap şi o lovitură de cap ratată.

Min. 63 - Ocazie de gol FC Botoşani! Aşkovski sare peste minge la o centrare din stânga, deşi era într-o poziţie mult mai bună decât Florescu, cel căruia i-a lăsat balonul. Florescu a tras în portar, dintr-o poziţie dificilă.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză în Copou, fără mari ocazii de gol!

Min. 42 - Ocazie Poli Iaşi! Popadiuc şutează,însă Hankic blochează foarte bine, din apropiere!

Min. 1 - A început meciul!

La Iaşi a nins duminică seara, iar stratul de zăpadă măsoară aproximativ 10 centimetri.Totuşi, nu sunt motive de îngrijorare în Copou, acolo unde organizatorii s-au pregătiti.

Stadionul din Copou a fost protejat cu o prelată, iar 70 de mincitori au fost mobilizaţi pentru a îndepărta prelata şi zăpada din jurul stadionului. De asemenea, gazonul stadionului lui Poli Iaşi arată bine, dar jucătorii vor avea de suferit la ora meciului.

Au fost anunţate -10 grade Celsius pe durata derby-ului Moldovei, o temperatură asemănătoare cu cea la care au jucat fotbaliştii lui Sepsi şi CFR Cluj, de duminică seara.