VIDEO | Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d). Spaniolii se impun în duelul titanilor după un meci uriaş! Guardiola, învins de Ancelotti

Manchester City a primit vizita celor de la Real Madrid în manşa retur din faza sferturilor de finală ale UEFA Champions League.

VIDEO | Manchester City - Real Madrid 1-1, 3-4 d.l.d. (Rodrygo 12, De Bruyne 76)

• Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Akanji, Gvardiol – Rodri, De Bruyne – B. Silva, Foden, Grealish – Haaland. Rezerve: Ortega, Moreno, Carson, Stones, Ake, Kovacic, Doku, Alvarez, Gomez, Nunes, Bobb, Lewis. Antrenor: Pep Guardiola
  • Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rudiger, Nacho, F. Mendy – Camavinga – Valverde, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinicius. Rezerve: Kepa, Fran, Militao, Modric, Joselu, Lucas V., Deballos, Fran Garcia, Brahim, Guler. Antrenor: Carlo Ancelotti

4-3 Real Madrid! Rudiger înscrie şi aduce calificarea pentru madrileni!

3-3! Ederson marchează pentru Manchester City!

3-2 Real Madrid! Nacho execută şi el fără emoţii.

2-2! Phil Foden înscrie pentru Manchester City

2-1 Real Madrid! Lucas Vasquez înscrie fără probleme

Manchester City ratează! Kovacic nu poate să-l învingă pe Lunin

1-1! Real Madrid egalează prin Jude Bellingham!

Manchester City ratează! Bernardo Silva ratează şi el!

Real Madrid ratează! Ramâne 1-0! Luka Modric nu îl poate învinge pe Ederson.

1-0 City! Alvarez transformă prima lovitură de departajare.

Finalul prelungirilor: Manchester City - Real Madrid 1-1. Avem lovituri de departajare.

Min 105+1: Ocazie imensă Real Madrid! Rudiger trimite puţin peste poartă!

Min 90: Manchester City - Real Madrid 1-1! Avem prelungiri.

Min 82: Kevin de Bruyne ratează incredibil din careu!

Min 78: Ocazie uriaşă City! De Bruyne şutează excelent de la distanţă, dar Lunin intervine!

Min 76: GOOOOOOOL Manchester City! Kevin de Bruyne înscrie cu un şut perfect din careu.

Pauză: Manchester City - Real Madrid 0-1

Min 45: Lunin o salvează din nou pe Real Madrid! Goalkeeper-ul a scos fantastic la cornerul executat de Kevin De Bruyne.

Min 36: Ocazie City! Şutul lui Grealish este blocat de Rudiger.

Min 27: Ocazie City! Lunin intervine senzaţional la şutul lui De Bruyne!

Min 19; Ocazie uriaşă Manchester City! Haaland loveşte bara cu capul, iar Silva trimite puţin pe lângă poartă din câţiva metri.

Min 17: Ocazie Manchester City! Haaland reia spectaculos cu capul, dar puţin peste poartă.

Min 12: GOOOOOOL Real Madrid! Rodrygo îl învinge pe Ederson din două încercări!

Min 11: Ocazie Real Madrid! Camavinga şutează de la distanţă, dar Ederon reţine fără probleme.

Min 1: A început meciul!

"Cetăţenii" au dat prima lovitură pe Santiago Bernabeu, la meciul tur. Echipa lui Pep Guardiola a deschis scorul, prin reuşita lui Bernardo Silva. Replica madrilenilor a venit la scurt timp după deschiderea scorului. Autogolul lui Ruben Dias şi reuşita lui Rodrygo au întors soarta partidei, iar scorul pauzei a fost 2-1.

City s-a dezlănţuit în repriza secundă. Foden şi Gvardiol au punctat superb pentr formaţia din Manchester. Ultimul cuvânt a fost al gazdelor, Valverde a marcat în minutul 79 şi a stabilit scorul final al partidei tur, 3-3.

Manchester City vrea să-şi asigure locul în semifinale. În sezonul trecut, City a zdrobit-o pe Real Madrid, în faza semifinalelor şi a reuşit să câştige trofeul UEFA Champions League.

"Galacticii" lui Ancelotti vor să spele ruşinea din sezonul trecut şi să se califice în semifinale, performanţă pe care principala rivală din La Liga, nu a reuşit-o, în urma eliminării în faţa celor de la Paris Saint-Germain.

După returul cu City, pentru Real Madrid urmează "El Clasico", chiar pe Santiago Bernabeu, meci care poate închide definitiv lupta la titlu din Spania. 8 puncte sunt între liderul din La Liga, Real Madrid şi locul doi, ocupat de FC Barcelona, înainte de derby-ul celor mai mari echipe din Spania.

Afla mai multe despre: manchester cityreal madridpep guardiolacarlo ancelotti