VIDEO | Mioveni - FCSB 1-1! CFR Cluj se bucură din nou după ce echipa lui Toni Petrea s-a încurcat

FCSB

CS Mioveni a primit vizita FCSB-ului în a 27-a etapă a Ligii 1, iar partida s-a terminat cu o surpriză. Cele două echipe au remizat, scor 1-1, iar de acest rezultat se bucură CFR Cluj.

VIDEO | Mioveni - FCSB 1-1

• În urma acestui rezultat, CS Mioveni e pe locul 12, cu 28 de puncte, în timp ce FCSB e pe locul secund cu 59 de puncte, la şase puncte de liderul CFR Cluj, care are un meci mai puţin.

FCSB: Vlad - Creţu, Vinicius, Cristea, Şerban - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, I. Stoica, Popescu
Rezerve: Târnovanu - Miron, Şut, Dumiter, Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Ov. Perianu, Oaidă
CS Mioveni: I. Popescu - Garutti, Al. Iacob, Balaur - Rădescu, Dumitriu, Vereş, Burnea - Dat, Rusu, Buziuc
Rezerve: Sima - Şerbănică, Panait, Sanoh, Raicea, Coşereanu, Mitrea, Blănaru, Tomczyk

Min. 90+5 Finalul meciului!

Min. 82 Triplă ocazie pentru FCSB! Rând pe rând, atacanţii oaspeţilor au ratat din faţa porţii.

Min. 72 FCSB trece pe lângă 2-1!

Min. 63 FCSB a cerut penalty, dar reluările au demonstrat că centralul a luat decizia corectă şi a lăsat jocul să continue.

Min 53. Vali Creţu este schimbat cu Ovidiu Popescu.

Min 46. Toni Petrea îl schimbă pe Şerban cu Vali Gheorghe. Ca în meciul cu Chindia, din etapa precedentă, FCSB schimbă sistemul şi trece cu trei jucători în apărare. Începe repriza a doua.

Min 45+1. Final de primă repriză.

Min 45+1. GOOL MIOVENI. Argeşenii punctează prin Balaur, în urma unei faze fixe prelungite.

Min 42. Edjouma şi Dat au o ciocnire. Amândoi se resimt, dar din fericire pot continua partida.

Min 37. Mioveni ratează o ocazie uriaşă. Garutti trimite cu capul mingea în bara transversală, iar mingea ajunge salvator în braţele lui Andrei Vlad.

Min 35. Bereş reia slab spre poarta bucureştenilor, iar Vlad reţine fără probleme mingea.

Min 24. Ianis Stoica iroseşte o şansă bună pentru FCSB.

MIn 7. Golul marcat de FCSB este suspect de o poziţie de offside la Vincius. Golul este validat.

Min 7. GOOOL FCSB. Edjouma înscrie primul său gol la FCSB, la o fază fixă executată de Florin Tănase.

Min. 1 - A început repriza a doua.

CS Mioveni va primi vizita FCSB-ului în a 27-a etapă a Ligii 1. Cele două formaţii se întâlnesc după ”remontada” spectaculoasă a roş-albaştrilor din ultima rundă.

Condusă 2-0 la pauză de Chindia, formaţia pregătită de Toni Petrea a reuşit să întoarcă scorul şi să se impună cu 3-2, într-o partidă plină de controverse.

Fiecare formaţie a avut câte un gol anulat pe final de meci, în timp ce MM Stoica a afirmat că a aflat de la jucătorii roş-albaştri că a fost înjurat de centralul Andrei Chivulete.

De cealaltă parte, după trei egaluri la rând, Mioveni nu a reuşit să scotă nimic din duelul cu FC Argeş, pierdut la limită din pricina unui autogol.

MM Stoica a recunoscut că are emoţii înaintea duelului de sâmbătă, întrucât Alexandru Pelici are o echipă foarte bine organizată şi muncitoare.

În meciul tur, roş-albaştrii au reuşit să se impună cu uşurinţă, datorită eliminării lui Buziuc, din prelungirile primei reprize.

Acea partidă a decurs favorabil pentru FCSB, întrucât în prima parte echipa lui Gigi Becali se chinuise să îşi impună stilul de joc, toate golurile venind în a doua repriză.

La şase puncte în urma CFR-ului, FCSB are nevoie de o victorie pentru a menţine presiunea pe rivală, în timp ce Mioveni vrea punctele pentru a se scoate din zona roşie a clasamentului.

Afla mai multe despre: mioveni fcsb