VIDEO | Remiză tristă între Petrolul Ploieşti şi Gloria Buzău. Un punct care nu avantajează deloc "Lupii galbeni"galerie foto

Petrolul

Petrolul Ploieşti şi Gloria Buzău au remizat, miercuri după-amiază, scor 1-1, într-o partidă din etapa a 14-a din Liga 2-a. Marian Huja a deschis scorul pentru petrolişti, în minutul 67, însă Cosmin Tucaliuc a egalat pentru Buzău, în minutu 72, din lovitură de la 11 metri.

VIDEO | Petrolul Ploieşti - Gloria Buzău 1-1 (Huja 67/ Tucaliuc 72 - pen)

Min. 72: GOOOLLL Gloria Buzău! Cosmin Tucaliuc execută lovitura de pedeapsă şi marchează pentru SCM Gloria Buzău.

Min. 67: GOOOLLL Petrolul! Marian Huja, portughezul de origine română, a marcat cu un şut din interiorul careului!

Petrolul Ploieşti: Kitanov – Mendoza, Meijers, Huja, Ţicu – Nir Lax – Mih. Constantinescu, Ekollo, Pol Roige (cpt.), Vajushi – Buhăescu
Rezerve: R. Avram – Alb. Olaru, Poelmans, Mondragon, Vl. Bogdan, Ant. Manolache, M. Bratu, Salifu, Val. Balint
Antrenor: Viorel Moldovan

SCM Gloria Buzău: Stoian – Sg. Pîrvulescu, Balgiu, C. Toma, Perju – Ghe. Anton, Paţurcă, Tucaliuc, Cr. Ciobanu, Iul. Roşu, Iurcu
Rezerve: Horeboiu – Andr. Ignat, Dumea, Stăiculescu, Piftor, Dr. Lazăr
Antrenor: Ilie Stan