VIDEO | Real Madrid - Valladolid 2-0. Victorie la debutul pe Bernabeu pentru Santiago Solari

Real Madrid

La primul meci oficial ca antrenor pe Santiago Bernabeu, interimarul Santiago Solari a obţinut prima victorie pentru Real Madrid în ultimele cinci etape de campionat. Brazilianul Vinicius Junior a deblocat partida, deşi a evoluat doar 20 de minute

Real Madrid a tremurat pe teren propriu contra lui Real Valladolid. Oaspeţii au lovit de două ori bara şi au avut alte două bune ocazii de gol la poarta lui Thibaut Courtois.

Santiago Solari a avut nevoie de Vinicius pentru a debloca partida contra echipei patronate de Ronaldo Nazario. Tânărul brazilian a reuşit să deschidă scorul în minutul 83, atunci când mingea şutată de el, l-a lovit pe Kiko Olivas şi s-a scurs în poarta lui Jordi Masip.

Al doilea gol al serii a venit de la Sergio Ramos, care a transformat o lovitură de la unsprezece metri.

Este prima victorie pentru Real Madrid în ultimele cinci partide de campionat, o victorie prin care gruparea blanco se apropie de Atletico Madrid şi FC Barcelona. Catalanii au însă un meci mai puţin disputat. În prima repriză, fanii de pe Bernabeu şi-au fluierat discret, dar în câteva rânduri jucătorii.

În runda viitoare, Real Madrid merge la Celta Vigo, în timp ce Real Valladolid primeşte vizita echipei Eibar, pe teren propriu.

LIVE Real Madrid - Valladolid 2-0 (Olivas - autogol, Ramos -pen)

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Ramos, Nacho, Reguilon - Kroos, Casemiro, Modric - Bale, Benzema, Asensio

Valladolid: Masip - Moyano, Kiko, Calero, Nacho - Antonito, Michel, Alcaraz, Toni - Suarez, Unal

Final de meci pe Bernabeu: victorie cu 2-0 pentru Real Madrid

Min 89: Goool Real Madrid! Sergio Ramos transformă o lovitură de la 11 metri

Min 83: Goool Real Madrid! Gazdele au noroc şi şutul lui Vinicius este deviat în poartă de Olivas

Min 67:  A doua bară pentru Valladolid! Toni Villa loveşte doar transversala după un şut foarte bun

Min 60: Ocazie Real Valladolid! Thibault Courtois îşi salvează echipa

Min 57: Bară pentru Valladolid!

Min 54: Ocazie mare Real Madrid! Benzema şi mai apoi Casemiro sunt aproape de deschiderea scorului. Niciunul nu a reuşit să puncteze. Madrilenii au început bine repriza a doua

Min 46: A început repriza a doua

Pauză

Min 33: Ocazie mare Valladolid! Antonito scapă singur cu Thibaut Courtois, dar şutează peste poartă

Min 11: Ocazie Real Madrid! Gareth Bale reia din interiorul careului printr-o lovitură de cap, dar portarul Masip reţine

Min 1: Start de meci. Ronaldo a luat loc în tribună lângă Florentino Perez

Afla mai multe despre: santiago solarireal madridvalladolidprimera division