VIDEO | Supriză uriaşă în Cupa României! Sănătatea Cluj a eliminat Viitorul Constanţa, deţinătoarea trofeului

Cupa României

Sănătatea Cluj a elimiant Viitorul Constanţa în "16"-imile de finală ale Cupei României după o victorie cu 1-0 pe Cluj Arena.

Hagi a trimis în teren jucători care au evoluat mai puţin în acest sezon, iar Sănătatea a intrat în avantaj la pauză, după golul lui Laurenţiu Rus. Cea mai mare ocazie pentru Viitorul a venit de la Ganea pe finalul reprizei.

După pauză elevii lui Hagi au continuat să ia cu asalt poarta ardelenilor, însă fără prea mult succes aşa că Viitorul a ratat şansa de a-şi apăra trofeul în acest sezon.

VIDEO | Sănătatea Cluj - Viitorul 1-0

Sănătatea Cluj: Lăzărescu – Mic, Rada, D. Matei, Pauc – Tîrlea, L. Rus, Ciupe, Creţ – D. Roman, Ceaca

Antrenor: Marius Semeniuc

Viitorul: Cojocaru – Leca, Ţîru, Iacob, Filip – C. Matei, M. Dulca, Casap – Calcan, G. Ganea, Pitu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Min. 13: GOOOL Sănătatea Cluj! Laurenţiu Rus deschide scorul cu o reluare din cădere, din câţiva metri.

Afla mai multe despre: cupa romaniei