VIDEO | Sepsi - Chindia 3-1. A treia victorie consecutivă a covăsnenilor care termină anul pe locul 8

LPF

Deşi a deschis scorul la Sfântu Gheorghe, echipa lui Viorel Moldovan a pierdut în faţa ardelenilor şi iernează pe poziţia a 12-a în Liga 1. Florin Ştefan a fost declarat omul partidei după ce a reuşit primul său gol în acest sezon.

FINAL | Sepsi - Chindia 3-1 (Vaşvari '27-pen, F.Ştefan '77, D.Flores '86 / Ivancic '22)

Min 86 Gol Sepsi: Corner al covăsnenilor, mingea este trimisă cu capul de Dylan Flores cu boltă iar avantajul echipei lui Grozavu se măreşte, 3-1

Min 80 Eliminare Chindia: Yameogo este eliminat după ce vede al doilea cartonaş galben pentru un fault la Bouhenna

Min 77 Gol Sepsi: Pasă superbă a lui Fulop pentru Florin Ştefan care preia pe piept şi trimite peste Aioani în poartă, 2-1

Min 72 Ocazie imensă Sepsi: Lovitură liberă bătută de Fulop direct pe poartă, mingea loveşte transversala şi de acolo sare direct în Vaşvari care nu o poate direcţiona spre poartă

Min 70 Ocazie Chindia: Yameogo scapă singur după pasa printre doi fundaşi adverşi a lui Raţă, iar şutul burkinabezului este deviat în corner de Tincu

Min 56 Ocazie Sepsi: Lovitură liberă bătută de Istvan Fulop pentru şutul lui Dimitrov, iar Aioani reţine în doi timpi execuţia bulgarului. Pe direcţia mingii erau era Ştefănescu, însă acesta a lăsat mingea să treacă

Min 49 Ocazie mare Chindia: Niczuly salvează în ultima clipă o minge care se îndrepta spre plasa porţii sale după o pasă greşită înapoi trimisă de Bouhenna

Min 37 Ocazie mare Sepsi: Fulop îi pasează ideal lui Ştefănescu, iar fotbalistul gazdelor şutează pe jos iar Aioani intervine din nou salvator şi respinge în corner

Min 35 Ocazie Chindia: Şut al lui Neguţ în diagonală care trece la mică distanţă de bara porţii adverse

Min 34 Ocazie mare Sepsi: Combinaţie superbă a celor de la Sepsi cu devierea lui Ştefănescu pentru Fulop care încearcă o scăriţă peste Aioani, dar portarul Chindiei iese rapid din poartă şi blochează

Minutul 27 Gol Sepsi: Vaşvari bate penaltyul impecabil şi egalitatea este restabilită, 1-1

Minutul 26 Penalty pentru Chindia: Novac îl faultează în careu pe Carnat şi se dă penalty pentru covăsneni

Minutul 22 Gol Chindia: Ivancic deschide scorul din poziţie suspectă de offside după ce în prealabil mingea a lovit şi transversala la reluarea lui Yameogo, 0-1

Minutul 1: A început partida, iar ceaţa nu mai cauzează probleme la Sfântu Gheorghe

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ştefan - Fulop, Vasvari, Deaconu - Carnat, Safranko, Ştefănescu. Rezerve: Fejer, Barisic, Dylan Flores, Velev, Karanovic, Csiszer

Chindia: Aioani - Benga, Leca, Dudea, Novac - Bic, Neguţ, Negreao, Raţă - Ivancic, Yameogo, Rezerve Moldovan, Dinu, Dumitraşcu, Ioniţă, Şerban, Burlacu