VIDEO | Sepsi - Dinamo 4-1. „Câini” fără speranţă! Au suferit încă un eşec drastic sub comanda lui Mircea Rednic

Sepsi va primi vizita lui Dinamo, duminică, de la ora 17:30, în a 14-a etapă a Ligii 1. Partida poate fi urmărită, în direct, pe telekomsport.ro, în format live video.

VIDEO | Sepsi - Dinamo 4-1

Sepsi: Began – Radoslav, Ninaj, Mitrea, Ştefănescu – Eder Gonzales, Păun, Dumitrescu – Ashkovski, Luckassen, Achahbar

Rezerve: Gedo, Tincu, Chunchucov, Bărbuţ, Aganovic, Golofca, Damaschin, Fofana, Ispas

Antrenor: Cristiano Bergodi

Dinamo: Iliev – Sorescu, Pinto, R. Popa, An. Radu – Torje, Espinosa, Itu – Măgureanu, Ivanovski, Matei

Rezerve: Fara, Giafer, Amzar, Borcea, Creţu, R. Grigore, Bani, Vestenicky

Antrenor: Mircea Rednic

Min 87: GOOOOOOOOOOOOOOOOL Sepsi! Fofana il invinge pe Iliev fără probleme!

Min 71: GOOOOOOOOOOOOL Sepsi! Bogdan Mitrea inscrie cu capul. Covăsnenii işi măresc avantajul

Min 55: Arbitrul anulează un gol dat de Sepsi pe motiv de offsaid! Luckassen, autorul, este nemulţumit

Min 46: A inceput repriza secundă!

Min 45: Pauză

Min 40: Popa nu poate continua partida din motive medicale. Iese şi intră Grigore

Min 39: GOOOOOOOOL Dinamo! Gabriel Torje profită de o respingere a lui Began şi trimite un şut splendid de la aproximativ 25 de metri!

Min 33: Cartonaş galben pentru Gonzalez

Min 21: GOOOOOOOOOOOOOOL Sepsi! Ştefănescu face dubla cu o execuţie excepţională!

Min 12: GOOOOOOOOOOOOL Sepsi! Marius Ştefănescu inscrie dintr-un şut deviat!

Min 1: A inceput partida!

Sepsi va primi vizita lui Dinamo, duminică, de la ora 17:30, în a 14-a etapă a Ligii 1. Cele două formaţii vin după meciurile din Cupa României, din care doar covăsnenii au ieşit mulţumiţi.

Cristiano Bergodi a obţinut prima victorie pe banca lui Sepsi, trecând de FC U Craiova, în deplasare, scor 1-0, în timp ce ”câinii” au fost răpuşi de FC Argeş, pe teren propriu.

A fost a doua oară în acest sezon când piteştenii au părăsit Ştefan cel Mare cu victoria după un meci cu Dinamo, după ce jucătorii lui Prepeliţă s-au impus şi în Liga 1 în faţa ”câinilor”.

La ultima fază a reuşit FC Argeş să obţină victoria în optimi, după ce egalase în minutul 77. Ţîră deschisese scorul în debutul reprizei secunde, dar Dinamo a încasat iar gol pe final de meci.

În trei dintre cele patru meciuri disputate după revenirea lui Mircea Rednic, ”câinii” au luat gol după minutul 90, spre disperarea ”Puriului”.

Doar două puncte le despart pe cele două echipe în clasament. Dinamo ocupă locul al 15-lea, cu opt puncte, în timp ce Sepsi a însumat 10 puncte în cele 13 etape disputate până acum.

Afla mai multe despre: sepsi dinamoliga 1sepsi oskdinamo bucureşti