VIDEO | Sepsi - FC Voluntari 1-2. Belu şi Căpăţînă au întors scorul în repriza a doua. Sepsi a avut un gol nevalidat, Fulop a lovit bara în prelungiri!

Sepsi şi FC Voluntari se întâlnesc de la ora 20:00, în direct la Telekom Sport 1.

LIVE VIDEO Sepsi - FC Voluntari 1-2 (Carnat 1 / Belu 68, Căpăţînă 70)

• Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ştefan - Vaşvari, Achabar - Fulop, Carnat, Ştefănescu - Safranko
  • Voluntari: Cojocaru - Belu Iordache, Achim, Paşcanu, Kocic - De Lucas, Căpăţână, I. Gheorghe - Sanoh, Simonovski, Măţan

Min. 90+3: Final de meci.

Min. 90+3: Fulop a lovit bara transversală în prelungiri, însă stâlpul porţii l-a salvat pe Cojocaru, care apoi a reţinut.

Min. 70: GOL FC Voluntari! Căpăţînă face 2-1, cu un şut cu efect din colţul careului, după o centrare din dreapta.

Min. 68: GOL FC Voluntari! Belu înscrie cu un şut la colţul lung, după ce a primit o minge în careu, din stânga.

Min. 66: Gol anulat pentru Voluntari! După un corner şi bâlbâială în careul lui Sepsi, Paşcanu a băgat mingea în poarta lui Niczuly, însă reuşita a fost anulată pentru ofsaid.

Min. 58: Măţan centrează perfect în careu, îl găseşte pe Căpăţînă, care trage din prima, însă Niczuly respinge şi Sepsi rămâne în avantaj.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 32: Sanoh e lansast foarte bine în adâncime de Măţan, încearcă un lob peste Niczuly, dar e blocat de portarul lui Sepsi.

Min. 8: Gol valabil pentu Sepsi, nevalidat de arbitru! Dimitrov a centrat perfect din dreapta, Fulop a trimis în poartă, însă Cojocaru a respins. Mingea a depăşit linia porţii, însă centralul Horia Mladinovic nu a validat reuşita.

Min. 4 Ocazie uriaşă pentru Voluntari! Căpăţână scapă singur cu portarul advers, dar îl ia la ţintă.

Min 1 GOOOOL Sepsi! Ce început de meci! Ştefănescu a şutat din marginea careului, Cojocaru a respins în faţă, Carnat a ajuns la balon, a driblat portarul şi a înscris în secunda 25.

Min. 1 A început partida!

Pe Stadionul Municipal din Sf. Gheorghe vine FC Voluntari, formaţie neînvinsă sub comanda lui Mihai Teja în playout.

Sepsi vine după trei remize, formaţia lui Grozavu terminând la egalitate şi primul meci de la revenirea Ligii 1, 1-1 cu FC Hermannstadt.

Afla mai multe despre: sepsifc voluntari