VIDEO | Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt 1-1. Remiză în duelul dintre Grozavu şi Ruben Albes

Fotbal

OSK Sepsi Sfântu Gheorghe şi FC Hermannstadt au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci transmis în direct de Telekom Sport.

Sepsi şi Hermannstadt au chinuit fotbalul, iar la final şi-au trecut în cont câte un punct. În prima repriză cele două echipe au găsit cu greu drumul spre poartă, iar ocaziile au fost aproape inexistente. După pauză lucrurile au părut că se îndreaptă. Sepsi a mutat prima pe tabelă după ce sărbătoritul Claudiu Petrila a înscris cu un şut din marginea careului. 3 minute mai târziu a venit şi replica sibienilor. După o bâlbâială în careul advers Achahbar a şutat perfect şi a închis tabela la 1-1.

LIVE VIDEO | Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt 1-1 (Petrila 55 / Mayoral 61)

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Fulop, Fofana, Aganovic - Mitrea, Safranko, Petrila.

Rezerve: Achahbar, Bajrovic, Fulop, Niczuly, Nouvier, Purere, Ştefănescu, Tincu, Vaşvari.

Antrenor: Leo Grozavu.

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Scarlatache, Stoica, Opruţ - Mustivar, Dâlbea - Mayoral, Addae, Joalisson - Fortes.
Rezerve: Alhahsan, Pop, Bastos, Buzan, Florică, Romario, Sîntean.
Antrenor: Ruben Albes.

Min 73. Hermannstadt putea trece în avantaj! Ocazie importantă pentru oaspeţi

Min 61. Gol Hermannstadt! David Mayoral restabileşte egalitatea

Min 55. Gol Sepsi! Claudiu Petrila deschide scorul pentru formaţia gazdă

Min 53. Ocazie pentru gazde, ratează Achahbar

Min 43. Ocazie de gol pentru acelaşi Fortes, probabil cel mai activ jucător al sibienilor din prima repriză

Min 25. Gol anulat pentru formaţia oaspete. Fabio Fortes a reluat superb după centrarea lui Mustivar, dar atacantul sibienilor a fost surprins în poziţie de offside

Min 19. Ocazie pentru Sepsi de a deschide scorul

Min 1. Start de meci

Formaţia lui Leo Grozavu traversează o formă foarte bună, chiar dacă a pierdut ultima etapă la Clinceni. Cu patru victorii din cinci posibile, Sepsi este pe locul 5, cu 15 puncte şi are o şansă foarte bună să rămână în zona locurilor fruntaşe dacă vor învinge pe FC Hermannstadt, o formaţie la fel de ambiţioasă şi arţăgoasă.

LIVE VIDEO | Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt, de la ora 17, pe Telekom Sport 1

FC Hermannstadt a pierdut doar trei din cele nouă partide disputate până acum în Liga 1, însă faptul că a înregistrat patru rezultate de egalitate, nu-i conferă o linişte în clasament, nici o zestre de invidiat - 10 puncte. Astfel, cu o victorie ar putea să urce în grupul formaţiilor care speră la accederea în locurile de play-off.

Afla mai multe despre: fotbal