VIDEO | Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa 1-1. Trupa lui Ruben de la Barrera ratează cele trei puncte. Gazdele au egalat pe final

Fotbal

OSK Sepsi Sfântu Gheorghe şi Viitorul Constanţa au terminat la egalitate, 1-1, într-o partidă disputată la Sfântu Gheorghe

Viitorul a ratat în ultimele minute victoria cu Sepsi. Iancu a avut prima mare ocazie a meciului. Golgheterul sezonului trecut putea marca din lovitură liberă.
A făcut-o însă Ciobanu, pe finalul primei reprize. După pauză, bara i-a refuzat golul lui Iancu.

Contrar cursului  jocului, Sepsi a obţinut egalarea. Safranko a înscris cu capul.

Echipa lui Leo Grozavu putea chiar să câştige în prelungiri.

Sepsi şi Viitorul au remizat pentru a cincea oară consecutiv la Sfântu Gheorghe. După 4 etape din actualul sezon, cele două formaţii rămân fără victorie.

LIVE VIDEO | Sepsi - Viitorul Constanţa 1-1 (Safranko 82 / Ciobanu 39)

Sepsi: Jesus Fernandez - Csiszer, Bouhenna, Mitrea - Nouvier, Purece, Aganovic, Fofana, Ştefan - Safranko, Carnat
Rezerve: Niczuly, Fulop, Tincu, Achahbar, Dimitrov, Ştefănescu, Bajrovic, L. Fulop, Golofca

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghiţă, Dussaut - Ciobanu, Matei, Casap - Iancu, Luckassen, Măţan
Rezerve: Căbuz, Dobrosavlevici, Georgescu, Bodişteanu, Ganea, Pitu, De Noojer

Min 82. GOOL Sepsi! Ocaziile se răzbună, iar Safranko restabileşte egalitatea

Min 77. A treia mare ocazie a lui Luckassen! Fernandes intervine salvator, iar Sepsi scapă fără gol primit

Min 64. Ocazie mare Viitorul! Iancu ţinteşte bara, apoi Măţan continuă şi trage, puţin pe lângă poartă

Min 61. Ocazie imensă Viitorul! Kevin Luckassen nu reuşeşte să marcheze din poziţie ideală de gol

Min 55. Ocazie Sepsi! Gazdele, aproape de egalare

Start în repriza secundă

Min 39. GOOL VIITORUL! Ciobanu şutează din lovitură liberă, iar mingea deviată de Fofana se duce în poarta lui Fernandes

Min 30. Ocazie şi pentru Sepsi! Şi gazdele trec pe lângă deschiderea scorului

Min 24. Ocazie Viitorul! Alexandru Măţan putea deschide scorul pentru oaspeţi

Min 15. Viitorul reclamă un cartonaş galben pentru Fofana

Min 2. Ocazie Viitorul! Gabi Iancu executa o lovitură liberă, iar mingea ocoleşte cu puţin vinclul porţii lui Sepsi

Min 1. Start de meci

Sepsi şi Viitorul fac parte din pluton formaţiilor fără victorie după primele trei runde ale sezonului, alături de UTA Arad, Academica Clinceni, Dinamo Bucureşti, FC Argeş şi Astra Giurgiu. Sepsi a acumulat două puncte, în timp ce Viitorul doar unul singur. Ambele formaţii vor căuta succesul unei eventuale descătuşări mentale şi se anunţă o partidă extrem de interesantă.

LIVE VIDEO | Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa, sâmbătă, ora 19, pe Telekom Sport 1

Ultima partidă directă dintre cele două formaţii, la Sfântu Gheorghe, s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce constănţenii au condus cu 3-1 şi au avut şi om în plus. Pavol Safranko restabilea egalitatea cu patru minute înainte de final.

Afla mai multe despre: fotbal