VIDEO | Arsenal - Slavia Praga 1-1. Cehii egalează în al 4-lea minut de prelungire după un meci tensionat

Fotbal

Arsenal a primit vizita Slaviei Praga în turul optimilor Europa League. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, după golurile lui Pepe 86' şi Holes 90+4'.

LIVE VIDEO Arsenal - Slavia Praga 1-1

Meciul se încheie 1-1

Min 94 | Cehii egalează la ultima fază prin Holes după o învălmăşeală în careul advers

Min 93 | Provod şutează şi Leno respinge în bară

Min 86 | Nicolas Pepe deschide scorul după un asist venit de la Aubameyang

Min 79 | Aubameyang ratează execuţia din 6 metri

Min 77 | Şut pe lângă Sevcik

Min 61 | Lacazette scapă singur cu portarul după o recuperare dar trimite în bară

Min 58 | Bořil reia spre poartă pe un contraatac, însă Leno respinge

Min 49 | Willian trimite în bară din lovitură liberă

Final de primă repriză 0-0

Min 39 | Holding trimite cu capul pe poartă însă mingea este scoasă în corner

Min 35 | Olayinka trimite slab spre poartă din 16 metri

Min 30 | Ocazie uriaşă pentru Xhaka. Acesta reia pe lângă din poziţie de singur cu portarul

Min 28 | Lacazette trimite puternic pe lângă

Min 14 | Şutează peste Provod

Min 8 | Şutul lui Oscar este blocat de un coechipier

Meciul a început

• Arsenal: 1 Bernd Leno, 2 Héctor Bellerín, 6 Gabriel, 7 Bukayo Saka, 9 Alexandre Lacazette, 12 Willian, 16 Rob Holding, 17 Cédric, 18 Thomas Partey, 32 Emile Smith Rowe, 34 Granit Xhaka
  • Slavia: 1 Ondřej Kolář, 3 Tomáš Holeš, 5 Alexander Bah, 6 David Zima, 7 Nicolae Stanciu, 9 Peter Olayinka, 12 Abdallah Sima, 17 Lukáš Provod, 18 Jan Bořil, 19 Oscar Dorley, 25 Jakub Hromada

Arsenal este mare favorită în confruntarea de pe teren propriu în faţa celor de la Slavia Praga. Formaţia lui Nicuşor Stanciu a reuşit surpiza etapa trecută eliminând Rangers pe terenul acesteia.

Gazdele vin după 3 meciuri fără victorie în care au primit un număr de 7 goluri în total. Ultima partidă a fost un 0-3 acasă cu Liverpool. Slavia s-a impus în ultimele două deplasări din Europa cu scor identic, 2-0, la Rangers şi Leicester. Pentru Arsenal, Europa League pare ultimul obiectiv realizabil. Meciul va putea fi urmărit în direct pe Telekom Sport 1 începând cu ora 22:00.

Afla mai multe despre: slavia pragaeuropa league