VIDEO | Final dramatic la Timişoara. Gaz Metan a ratat un penalty în prelungirile meciului cu ACS Poli. Cele două au încheiat la egalitate, 0-0

ACS Poli Timişoara şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate meciul din etapa a 11-a din play-out-ul Ligii I. Oaspeţii au ratat un penalty prin Rosado în prelungirile partidei

Fotbalul a lipsit aproape in totalitate la meciul dintre Timisoara si Gaz Metan. Pana la finalul primei reprize, singura faza notabila a fost accidentarea lui Straut, care a fost schimbat in minutul 8, dupa o ciocnire cu Rondon.

Fundasul gazdelor a fost transportat cu ambulanta la spital. Primele faze de poarta au venit in ultimele minute ale primei parti: mai intai Olaru, Popovici au trecut pe langa deschiderea scorului pentru medieseni.
Nici repriza secunda nu a fost prea atractiva.

Mediesenii au scapat printre degete victoria in prelungiri, cand Rosado a ratat o lovitura de la 11 metri. S-a terminat 0-0, un rezultat care nu ajuta niciuna din cele doua echipe.

ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş 0-0

ACS Poli Timişoara: Straton – Străuţ, Melinte, Şeroni, Raţ - Vaşvari, Artean - Ciucur, Bîrnoi, Oliva - M. Roman
Rezerve: Smaranda, Al. Munteanu, Drăghici, Ş. Enescu, Velcota, Zaluschi, L. Oprea

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Sîrghi, M. Constantin, Buşu – I. Cristea – Popovici, Olaru, Caiado Dias, Ely Fernandes – Rondon
Rezerve: Greab, Rosado, Chamed, Pîrvulescu, Fioretis, Romeo, Tîrcoveanu

Min. 90+2 - Rosado ratează un penalty extrem de important pentru Gaz Metan Mediaş, iar meciul de la Timişoara se încheie la egalitate, scor 0-0

Min. 42 - Ocazie uriaşă ratată de Popovici. Jucătorul medieşenilor încearcă să preia mingea într-o poziţie excelentă, însă Straton este pe fază şi respinge în corner

Min. 40 - Olaru are o acţiune foarte bună, însă trimite puţin pe lângă poarta lui Straton

”Poate îşi mai revin şi din jucătorii accidentaţi şi la meciul cu Gaz să putem face un prim ”11” şi să câştigăm acest meci pentru că eu cred că e cel mai important meci din acest play-out”, a spus Adrian Neaga - Pli Timişoara.

”Avem meci capital practic cu Mediaş în următoarea etapă, nu avem decât o singură variantă pentru că în momentul în care nu vom câştiga, situaţia se complică foare grav”, a spus fundaşul celor de la Timişoara, Răvan Raţ.

Afla mai multe despre: liga 1timisoaragaz metan,