Mai aproape de podium ! U Cluj bate tot acasă. A treia victorie în Liga 2, 2-0 cu Luceafărul Oradea

Liga 2

După ce le-a învins clar pe Metaloglobus şi pe Energeticianul, la precedenetele două meciuri jucate pe teren propiu în acest sezon de Liga a doua, U Cluj nu a avut probleme nici cu Luceafărul Oradea.

Clujenii au rezolvat meciul din prima repriza. Hordouan a marcat primul, apoi din centrarea lui, Gavra a înscris în minutul 42 al doilea gol al echipei lui Adrian Falub. Scorul de la pauză s-a menţinut şi la final, iar cu acest succes alb-negrii au ajuns pe locul 6 cu 9 puncte bifate în cele cinci runde jucate până acum. Din cauza celor doua înfrângeri din deplasare, U Cluj este la patru lungimi de liderul Sportul Snagov. În următoarea rundă, ardelenii vor juca tot pe Cluj Arena, împotriva celor de la Aerostar Bacău.

Afla mai multe despre: u clujluceafarul oradealiveliga 2