VIDEO | Craiova, pas greşit cu Hermannstadt! Pelici îşi salvează postul cu un egal nesperat pe ”Oblemenco”. Nervi pe final de meci

Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu Hermannstadt, scor 1-1, iar oltenii au ratat şansa de a urca pe podium în Liga I.

Universitatea Craiova a început prost meciul cu Hermannstadt, iar sibienii au deschis scorul încă din minutul 7. Blănaru a adus liniştea pe ”Oblemenco”, după ce l-a învins pe Pigliacelli cu o lovitură de cap din interiorul careului, în urma unui corner.

Gazdele s-au aruncat în ofensivă, dar Căbuz a intervenit salvator la lovitura liberă a lui Mitriţă. Goalkeeperul oaspeţilor n-a mai avut ce să facă în prelungirile primei reprize, atunci când Koljic l-a învins dintr-o lovitură de pedeapsă acordat eronat de arbitru.

În partea a doua, Hermannstadt s-a apărat exemplar, iar ”leii” n-au avut forţă să-şi adjudece victoria, asta chiar dacă, în ultimele minute au evoluat cu un om în plus. Lucian Dumitriu, aflat la debut, a fost eliminat în minutul 88, după ce a văzut al doilea galben.

LIVE VIDEO | Universitatea Craiova - Hermannstadt 1-1

ECHIPELE DE START:

CRAIOVA: Pigliacelli - Martic - Donkor - Kelic - Bancu - Cicâldău - Fedele - Bărbuţ - Nuno Rocha - Kojic - Mitriţă

HERMANNSTADT: Căbuz - Tătar - Stoica - Mijuskovic - Company - Dâlbea - Dandea - Petrescu - Rusu - Serediuc - Blănaru

Min. 90+4: FINAL DE MECI

Min. 88: ROŞU PENTRU HERMANNSTADT! Lucian Dumitriu este eliminat chiar la debutul său în Liga I.

Min. 78: O nouă şansă bună pentru Craiova. Şutul lui Glavina însă este prea slab ca să-l învingă pe Căbuz.

Min 63: Ocazie U Craiova: Nuno Rocha ratează execuţia din 8 metri

MIn 51 Ocazie U Craiova: Mitriţă ratează şansa să îşi aducă echipa în avantaj

Min 45+2 Gol U Craiova: Koljic bate sigur penaltyul şi e din nou egalitate, 1-1

Min 45+1 Penalty pentru Craiova: Iulian Călin acordă lovitură de la 11 m pentru olteni după duelul dintre Tătar şi Cicâldău

Min 27 Cicâldău vede galben şi va fi suspendat pentru meciul cu FCSB

Min 12 Ocazie U Craiova: Mitriţă bate bine o lovitură liberă, dar Căbuz respinge

Min 7 Gol Hermannstadt: Blănaru deschide scorul în urma unui corner, 0-1

Min 1: A început meciul

Universitatae Craiova merge bine. Echipa pregătită de Devis Mangia a trei meciuri consecutive fără înfrângere. Etapa precedentă a terminat la egalitate, scor 1-1, cu campioana en titre, CFR Cluj.

De partea cealaltă, FC Hermannstadt a pierdut ultimele meciuri din Liga 1 şi ocupă penultimul loc în clasament, cu şapte puncte.

Universitatea Craiova - Hermannstadt se vede la Telekom Sport 1, sâmbătă, de la ora 18.00. Cele mai importante faze vor putea fi revăzute la telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: universitatea craiovahermannstadt