VIDEO | UTA - FC Argeş 1-2. Nebunie la Arad: s-au marcat trei goluri în ultimele cinci minute. Piteştenii, revenire de senzaţie

UTA

FC Argeş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I, în care a revenit de la 0-1.

LIVE VIDEO | UTA - FC Argeş 1-2 (Roger 85/ Palic 87, Deslandes 89)

• UTA: Iacob - Tomozei, Da Silva, Benga, Roumpoulakou - Miculescu, Albu, Vorobjovas, Rusu - Hora, Figueira
  • FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Deslandes, Muşat - Colli, Şerban - Drăghici, Maes, Dumitru - Ndiaye

Min 89. GOOOL FC Argeş!! Deslandes dă lovitura pentru formaţia piteşteană. Oaspeţii trec în avantaj

Min 87. GOOOOL FC ARGEŞ! Palic profită de o nesincronizare în defensiva gazdelor şi restabileşte egalitatea cu un şut plasat.

Min 85. GOOOOL UTA! Voleu impecabil al lui Roger şi gazdele deschid scorul în inferioritate numerică

Min 75. Ocazie uriaşă pentru gazde! Erico reia cu capul prin faţa porţii, iar Antal nu reuşeşte să înscrie din două încercări. De fiecare dată, defensiva gazdelor s-a opus

Min 60. Maes este înlocuit la piteşteni de Malele. La UTA, iese MIculescu şi intră Neluţ Roşu. Cele două formaţii se adaptează după eliminarea din minutul 56.

Min 56. Eliminare în tabăra gazdelor. Benga primeşte cartonaşul roşu direct

Min 46. Start în repriza secundă a partidei de la Arad.

Min 44. UTA reclamă o lovitură de la 11 m

Min 35. Ocazie uriaşă pentru UTA de a deschide scorul. Hora reia cu capul în urma unui corner, dar portarul Greab intervine senzaţional şi respinge

Min 18. Fază fixă la poarta gazdelor, Muşat centrează excelent, dar Albu reuşeşte să respingă in extremis. Ndiaye era pregătit să puncteze

Min 15. Ocazie pentru gazde! Miculescu, aproape de gol

Min 12. Prima şansă importantă a oaspeţilor. FC Argeş putea marca la această fază

Min 3. Prima ocazie de gol a partidei! Roumpulakou centrează la firul ierbii din flancul stâng, Hora reuşeşte să devieze, dar Greab intervine sigur.