VIDEO | UTA - U Craiova 1-2. Oltenii câştigă la Arad şi trec peste FCSB înainte de duelul direct din etapa viitoare

Universitatea Craiova s-a impus la Arad cu scorul de 2-1. A fost o victorie pragmatică a oltenilor, care au marcat la momentul potrivit.

Alex Cicâldău şi Reagy Ofosu au marcat golurile victoriei pentru Universitatea Craiova în deplasarea de la Arad. Oltenii au deschis scorul în minutul 13, după o execuţie superbă a internaţionalului român, Alexandru Cicâldău.

Replica gazdelor a venit în minutul 21, când Buhăcianu a restabilit egalitatea.

Doar patru minute a fost 1-1 la Arad, pentru că Reagy Ofosu a plecat pe contraatac într-o cursă superbă şi a marcat pentru 2-1. Acesta a fost de altfel şi scorul final al meciului, pentru că în repriza secundă, UTA nu a pus probleme mari Craiovei. Fără trei dintre jucătorii săi importanţi, arădenii nu au avut forţa să se lupte cu Universitatea.

Echipa lui Papură trece pe primul loc în clasament, peste FCSB, formaţie pe care o va întâlni în etapa viitoare, într-un derby transmis în direct de Telekom Sport.

LIVE VIDEO UTA - U Craiova 1-2 (Buhăcianu 21 / Cicâldău 13, Ofosu 25)

• UTA: Iacob - Buştea, Erico, Benga, Rrumbullaku - Ursu, Isac, Albu, Rusu - Rus, Buhăcianu
  • Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, Constantin, Bancu - Nistor, Screciu, Cicâldău - Bărbuţ, Mamut, Ofosu

Min 94. Ultima ocazie aparţine gazdelor. Albu nu îl poate învinge pe Mirko Pigliacelli

Min 89. Corner la care UTA îşi duce toţi jucătorii în care. Ioniţă are şansa egalării, dar este blocat

Min 85. Benga de la UTA este eliminat direct. Primeşte cartonaş roşu pentru intrarea sa la Mamut

Min 80. UTA rămâne fără şut pe spaţiul porţii în repriza secundă. Craiova a trimis o singură dată.

Min 46. Start în repriza secundă

Min 45. Fază periculoasă la poarta arădenilor. Mamut şi Nistor pleacă pe contraatac, însă croatul pasează prea tare şi acţiunea rămâne fără rezultat.

Min 43. Momente teribile pentru Marius Constantin, care se loveşte puternic într-un duel aerian de Bălaşa. Din fericire, fostul fundaş de la Rapid sau Gaz Metan îşi revine rapid.

Min 40. UTA cere lovitură de la 11 metri

Min 25. Gol U Craiova! Cursă senzaţională a lui Reagy Ofosu, iar noua achiziţie a oltenilor o aduce din nou pe Universitatea în avantaj!

Min 21. Gol UTA! Buhăcianu restabileşte egalitatea pentru formaţia arădeană

Min 13. Gol Craiova! Alex Cicâldău reuşeşte o super execuţie cu exteriorul şi deschide scorul. Bărbuţ centrează, Mamut îi pasează mijlocaşului, iar jucătorul oltenilor şutează cu exteriorul superb şi deschide scorul.

Min 1. A început partida de la Arad

UTA, revelaţia sezonului din Liga 1, dă piept de la ora 19:00 cu Universitatea Craiova, în ultimul meci al rundei din campionat.

Afla mai multe despre: utau craiova