VIDEO | Ze Manuel a marcat două goluri în partida Gaz Metan - FC Voluntari. Înfrângere la debut pentru Bogdan Andone pe banca ilfovenilor

Gaz Metan Mediaş a învins-o pe FC Voluntari, scor 2-0. Ambele goluri ale meciului au fost marcate de portughezul Ze Manuel, în repriza secundă

Returul campionatului a început la Mediaş, unde Chamed a ratat prima mare ocazie a partidei cu Voluntari. Armaş a salvat în ultimul moment din faţa porţii goale.

Replica ilfovenilor a venit după pauză de la omul împrumutat de la FCSB. Briceag putea marca la debutul în tricoul Voluntariului.

Primul gol al returului a venit în contul medieşenilor. Ze Manuel a deschis scorul cu un şut superb din unghi. După numai trei minute, portughezul a mai lovit o dată şi a stabilit scorul final, Gaz Metan - Voluntari, 2 la 0.

LIVE VIDEO | Gaz Metan - FC Voluntari 2-0 (Ze Manuel 69, 73)

• Gaz Metan: Pleşca - R. Romeo, Baco, De Sousa, Trif - Santos Junior, Pambou - Horşia, Chamed, Valente - L. Niţu
  • Rezerve: Buzbuchi, Horj, Larie, R. Deaconu, P. Costea, Ciocan, Da Silva Oliveira, Sambu, Alceus
  • Voluntari: Rîmniceanu - C. Achim, Balaur, Armaş, Briceag - Miranda, Droppa, I. Gheorghe - Grădinaru, Al. Stoica, Mailat
  • Rezerve: L. Rodriguez, C. Costin, Al. Vlad, Buliga, J. Anderson, Borţoneanu, Al. Ilie, V. Mihai, Lopes

Final de meci: Gaz Metan se impune cu scorul de 2-0

Min 74 - Ocazie Gaz Metan! Un şut foarte puternic al lui Valente, dar Râmniceanu are noroc. Gaz Metan pare dezălnţuită în aceste momente

Min 73 - GOOOOOL Gaz Metan!!! Acelaşi Ze Manuel reuşeşte ”dubla” în decurs de cinci minute. O minge care s-a tot plimbat prin careul oaspeţilor, fundaşii lui Bogdan Andone nu au reuşit să respingă, iar portughezul face 2-0 pentru echipa sa.

Min 69 - GOOOOOL Gaz Metan!!! Râmniceanu vede greu mingea trimisă de Ze Manuel şi portughezul face inutil plonjonul portarului de la Voluntari

Min 51 - Ocazie FC Voluntari! Pleşca intervine excelent la execuţia lui Briceag

Min 46 - Start în repriza secundă. Partida se reia de la scorul de 0-0

Min 42 - Ocazie mare Gaz Metan Mediaş! Nasser Chamed putea marca primul gol al meciului

Min 35 - Gaz Metan cere lovitură de la 11 m

Min 33. Ocazie pentru Chamed!!! Oportunitate bună de gol pentru trupa lui Jorge Costa

Min 11 - Din nou, Gaz Metan, aproape de deschiderea scorului. Ocazie bună pentru formaţia gazdă

Min 8 - Ocazie Gaz Metan în urma unei centrări periculoase. Replică imediată a formaţiei lui Costa

Min 7 - Ocazie FC Voluntari! După o gafă în apărarea gazdelor, formaţia lui Bogdan Andone putea deschide scorul

Min 1 - A început partida dintre Gaz Metan şi FC Voluntari

Merciul va fi arbitrat de Ovidiu Haţegan.

Începe etapa cu numărul 16 în direct pe Telekom Sport 1 cu partida dintre Gaz Metan Mediaş şi FC Voluntari. Un singur punct în clasament le desparte pe cele două formaţii, locurile 12 şi 13.

Gaz Metan s-a despărţit de 3 jucători în pauza de iarnă (Lukas Droppa, Tomas Smola şi Moussa Sanoh) în timp ce Volunari s-a întărit cu Lukas Droppa, Marius Briceag şi i-a pierdut pe Pablo de Lucas, Eric şi Adi Popa. De 15 ori s-au mai întâlnit cele două formaţii în Liga 1 (9-3-3 pentru Gaz Metan).

Afla mai multe despre: voluntarigaz metan