VIDEO | Viitorul - FC Argeş 2-2, într-un meci nebun, la Ovidiu! Malele a reuşit dubla, Ciobanu a egalat în prelungiri

Viitorul Constanţa - FC Argeş, meci din etapa cu numărul opt din Liga 1, s-a terminat 2-2, la Ovidiu. Malele a reuşit o dublă, în minutele 33 şi 57, iar Gaztanaga şi Ciobanu au egalat, în minutele 61 şi 90+2.

VIDEO | Viitorul - FC Argeş 2-2 (Gaztanaga 61, Ciobanu 90+2-pen / Malele 30-pen, 57)

• Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Mladen, Ortega - Ciobanu, Gaztanaga, C. Matei - Stoian, Luckassen, Măţan
  • Rezerve: Căbuz - Dobrosavlevici, Casap, Benzar, Artean, Ely Fernandes, Satue, Pitu, Grameni
  • FC Argeş: Micle - Tofan, Leca, Deslandes, Muşat - Grecu, Şerban, Prepeliţă, G. Matei - M. Colli - Malele
  • Rezerve: Greab - Năstăsie, Turda, Mediop, Honciu, Al. Popa, Drăghici, Şerbănică, Barbu

Min. 90+5 - Final de meci.

Min 90+2 - GOOOOLLL VIITORUL! Ciobanu aduce egalarea din penalty, după ce Măţan a fost faultat în careu de Matei, care a fost şi eliminat.

Min. 61 - GOOOOOLLLLL VIITORUL! Gaztanaga reduce din diferenţă! Mijlocaşul trage de la 20 de metri şi îl învinge pe portar.+

Min. 57 - GOOOOOOLLLLLL FC ARGEŞ! Malele face dubla! Atacantul piteştenilor trage de la 17 metri şi îl învinge pe Cojocaru.+

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză.

Min. 30 - GOOOOLLLL FC Argeş! Malele deschide scorul din penalty!

Min. 10 - Ocazie Viitorul! Stoian reia cu capul, pe spate, o centrare din stânga, dar peste poartă.

Min. 3 - Ocazie Viitorul! Măţan trage cu efect de la 17 metri, puţin pe lângă poarta Argeşului!

Min. 1 - A început meciul.

17:45 - Avem echipele de start!

6 victorii, 4 remize şi 3 înfrângeri este palmaresul înregistrat de dobrogeni pe teren propriu în anul calendaristic 2020.

Piteştenii au pierdut la zero toate cele trei deplasări din acest sezon: 0-2 cu Gaz Metan, 0-3 cu FCSB, 0-1 cu Sepsi.

7 dintre cele 10 goluri marcate de dobrogeni au fost reuşite în prima repriză, interval în care argeşenii au încasat 7 goluri.

4 goluri a marcat Kevin Luckassen în cele şase jocuri bifate pentru Viitorul, vârful dobrogenilor ajungând la nouă reuşite în 21 de partide bifate în CASA Liga 1.

Valentin Cojocaru, Sebastian Mladen, respectiv Mihai Leca, sunt singurii integralişti din cele două loturi.

Afla mai multe despre: liga 1