VIDEO | Viitorul - Sepsi 3-3. Nebunie la Ovidiu! Safranko a dat lovitura în prelungiri. Sepsi smulge un punct deşi Viitorul a condus de fiecare dată

Viitorul a remizat 3-3 cu Sepsi după ce oasepţii au restabilit egalitatea în minutele de prelungire.

Viitorul a pierdut în prelungiri victoria cu Sepsi. Gazdele au marcat de 3 ori, dar au fost egalate de fiecare dată. Luckassen a deschis repede scorul. Zece minute s-au bucurat însă gazdele. Eder Gonzalez a profitat de gafa lui Artean şi a restabilit egalitatea.

Luckassen a prins un şut spectaculos, în finalul primei reprize şi Viitorul a intrat în avantaj la pauză. A fost prima dublă reuşită de olandez în tricoul echipei de la Ovidiu.
Istoria s-a repetat însă. La reluare, Sepsi a egalat din nou. Tot Artean a fost vinovat: a făcut penalty, iar Mitrea a marcat pentru 2 la 2.

Şi Viitorul a beneficiat însă de o lovitură de la 11 metri, transformată de Ciobanu. Când nimeni nu mai credea, Sepsi a dat încă o lovitură: Safranko a egalat la 3. Pentru Viitorul, este a patra remiză consecutivă şi echipa a ratat ocazia de o egala la puncte pe Clinceni, ocupanta ultimului loc de play-off. Sepsi rămâne pe 4, indiferent de rezultatele din această etapă.

LIVE VIDEO | Viitorul - Sepsi 3-3 (7, 45 Luckassen, Ciobanu 84 / 17 Gonzalez, 46 Mitrea, Safranko 93)

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu – Ely, Luckassen, Măţan

Rezerve: Căbuz, Buta, Ganea, Sabala, Babunski, Benzar, Grameni, Grădinaru, Pitu

Sepsi: Fernandez – Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Csiszer – Tamas, Fofana, Tincu, Bajrlovic – Safranko – Eder

Rezerve: Szanto, Kovacs, Dumiter, Purece, Markovic, Păun, Degiannidis, Dragormir

Min 46. GOL SEPSI! Mitrea bate, fără emoţii, lovitura de la 11m! Scor 2-2

Min 46. PENALTY PENTRU SEPSI! Feşnic acordă un penalty oaspeţilor, după un fault comis de Artean

Min 45. Luckassen în formă mare!!! GOOOOL Viitorul! Atacantul marchează dintr-un şut superb din interiorul careului

Min 41. Sepsi OCAZIE mare pe finalul primei reprize! Fofana este aproape să înscrie

Min 31. Luckassen vede cartonaşul galben!

Min 28. Ocazie MARE pentru Viitorul! Ely şuteaza puternic dar portarul lui Sepsi, Fernandez, este pe fază şi respinge

Min 17. SEPSI EGALEAZAAAA!! GOL! Artean comite o gafă de zile mari. Gonzalez profită şi aduce egalarea!

Min 7. GOOOOOOOL! Viitorul deschide scorul! Luckassen a marcat pentru gazde

Min 1. A început partida! Sepsi are lovitura de start

Meciul are implicaţii în zona play-off-ului. Înaintea partidei, Viitorul se afla pe locul al optulea, cu 23 de puncte, şi vine după trei remize consecutive.

De cealaltă parte, Sepsu e pe locul al patrulea, cu 31 de puncte, iar în ultima etapă a învins-o pe Astra cu 4-1.

Sepsi are probleme de lot, după ce numărul fotbaliştilor depistaţi cu COVID-19 a ajuns la 11: Niczuly, Fl. Ştefan, Andrezly, Achahbar, Ştefănescu, L.Fulop, Aganovic, Vaşvari, Nouvier, Petrila şi Golofca.

Afla mai multe despre: viitorulsepsi