LIVE VIDEO | Voluntari - Gaz Metan Mediaş 1-1. Ilfovenii încheie la egalitate un meci în care au marcat încă din minutul trei

Formaţia FC Voluntari a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată luni, pe teren propriu, în compania echipei Gaz Metan Mediaş, în etapa a doua a Ligii I.

LIVE VIDEO | Voluntari - Gaz Metan Mediaş 1-1 (Belahmeur '3 / Fortes '18)

ECHIPE DE START:

Voluntari: Drăghia - Ricardinho, Artabe Meca, Silva, Vlad - Laidouni, Sesar - Căpăţână, Belahmeur, Ciucur - Tudorie; Rezerve: Petrariu, Leasă, Szijj, Bucurică, Răuţă, Achim, Malfleury

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Diallo, M. Constantin, Diallo - Cristea, Fofana - Romeo, Chamed, Olaru - Fortes; Rezerve: Lopez, Cristea, Costea, Trif, Caiado, Pop, Buziuc

Cel mai rapid gol din actuala ediţie de Liga I s-a marcat în duelul dintre Voluntari şi Gaz Metan Mediaş. Ilfovenii şi-au prins adversarii pe contraatac, iar nou sositul Abdelah Belhameur a deviat mingea în poartă după două minute şi 17 secunde.

Medieşenii au egalat repede prin portughezul Fortes, care a adus victoria etapa trecută contra Concordiei.

FINAL

Perioadă de acalmie pe stadionul ”Anghel Iordănescu” din Voluntari.

Min. 62 - Ocazie pentru medieşeni! Creţu este angajat foarte bine de un coechipier, dar preia lung şi apărarea ilfoveană reuşeşte să intervină.

Min. 50 - Ocazie importantă pentru Gaz Metan. Fortes trage bine, dar unul dintre fundaşii ilfoveni pune piciorul şi respinge în corner.

Min. 46 - Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min 39 - Ocazie importantă pentru Gaz Metan! Romeo scapă singur spre poarta ilfovenilor, dar nu izbuteşte să-l învingă pe Drăghia.

Min 30 - Ocazie importantă pentru Gaz Metan! Chamed execută foarte bine o lovitură liberă din preajma careului de 16 metri, dar Drăghia intervine salvator.

Min. 19 - GOOOOOOOOL Gaz Metan! Fortes marchează simplu cu capul din faţa porţii apărate de Drăghia, după o incursiune foarte bună a lui Olaru.

Joc discret etalat de cele două combatante pe stadionul din Voluntari.

Min. 3  - GOOOOOOOOL Voluntari! Belahmeur deschide scorul după un contraatac în viteză a ilfovenilor.

Min. 1 - A început partida. Medieşenii au avut lovitura de start.

Florin Cernat prefaţează partida Voluntari - Gaz Metan

Scăpat de emoţiile demiterii după înfrângerea cu Dinamo, scor 1-2, Daniel Opriţa a pregătit în linişte partida cu Gaz Metan Mediaş. Oaspeţii nu vor putea conta pe Mihai Teja, suspendat că a părăsit spaţiul tehnic la golul victoriei cu Chiajna, 2-1, dar au ca obiectiv cel puţin o remiză în faţa ilfovenilor.

În sezonul trecut, Voluntari şi Gaz Metan Mediaş s-au întâlnit de patru ori. În campionatul regular, Voluntari a obţinut patru puncte, în timp ce în playout Gaz Metan Mediaş a câştigat ambele confruntări.

Voluntari - Gaz Metan se joacă azi, de la 18:00, şi va fi transmis în direct la Telekom Sport 1. Golurile şi fazele importante vor putea fi văzute, în timp real, pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: voluntarimediasliga 1