Liverpool, debut perfect în Premier League. Florin Andone, rezervă la Brighton în prima etapăgalerie foto

Premier League

Liverpool a câştigat în prima etapă din Premier League, scor 3-0 în deplasarea de la Norwich.

Liverpool a învins-o pe Norwich, scor 3-0, în deplasare, în primul meci al sezonului pentru ”Cormorani” în Premier League. Salah a fost omul orchestră al formaţiei lui Klopp.

Egipteanul a reuşit două pase de gol pentru Jota şi Firmino, apoi a închis tabela în minutul 74, cu golul de 3-0.

Brighton, cu Florin Andone rezervă, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Burnley, într-un meci din prima etapă a campionatului Angliei.  Învingătorii au revenit de la 0-1, după ce gazdele au deschis scorul prin Tarkowski, în minutul 2. Pentru Brighton au înscris Maupay ’73 şi Mac Allister ’79.

Watford – Aston Villa 3-2

Au marcat: Dennis ’10, Sarr ’42, Hernandez ’68 / McGinn ’70, Ings ‘90+7 (penalti)

Afla mai multe despre: florin andonepremier leagueliverpool