Liverpool e în turul patru al Cupei Angliei. "Cormoranii" au fost la egalitate la pauză cu Aston Villa, echipă care a evoluat doar cu jucători U23 şi U18

Liverpool

Liverpool s-a calificat în turul patru al Cupei Angliei, după ce a învins-o, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, pe Aston Villa.

Au marcat Mane ‘4, ’63, Wijnaldum ’60 şi Salah ’65 pentru Liverpool, respectiv Barry ’41 pentru Aston Villa.

Primul “11” al echipei Aston Villa a fost format din şapte jucători under 23 şi patru jucători under 18, lotul principal al grupării fiind afectat de coronavirus. Ca urmare a focarului de Covid-19 de la prima echipă, vineri seară toţi componenţii primului “11” al Aston Villa au fost debutanţi.

Presa engleză a remarcat şi faptul că Sylla, Hayden, Barry, Bogarde şi Chrisene, de la Aston Villa, nici măcar nu erau născuţi atunci când James Milner (Liverpool) debuta în Cupa Angliei, în ianuarie 2003, la un meci Leeds United -  Scunthorpe.

Tot vineri seară, Wolverhampton s-a calificat în turul patru al Cupei Angliei după ce a învins cu 1-0 Crystal Palace.

Afla mai multe despre: liverpool