Liverpool s-a încurcat pentru prima dată pe Anfield, în Premier League, din ianuarie 2019 încoace! "Cormoranii" au remizat, 1-1 cu Burnley

Liverpool

Formaţia Liverpool, campioana Angliei, a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Burnley, într-un meci din etapa a XXXV-a a Premier League.

Liverpool a deschis scorul prin Robertson, în minutul 34. Pentru Burnley a înscris Rodriguez, în minutul 69.

Liverpool n-a reuşit să câştige un meci din Premier League pe Anfield Road pentru prima dată din ianuarie 2019 încoace. Ultima dată când "cormoranii" s-au încurcat pe teren propriu în Premier League a fost într-o partidă cu Leicester, din 30 ianuarie 2019, încheiată 1-1.

Partidele Sheffield United – Chelsea şi Brighton – Manchester City au loc tot sâmbătă, meciurile Wolverhampton – Everton, Aston Villa – Crystal Palace, Tottenham – Arsenal şi Bournemouth – Leicester se vor disputa duminică, iar întâlnirea Manchester United – Southampton este programată luni.

Afla mai multe despre: liverpoolpremier leaguerecord