Liverpool, start perfect în noul sezon din Premier League. Victorie şi în runda a doua pentru echipa lui Klopp

Liverpool

Liverpool a câştigat în faţa lui Burnley, scor 2-0, în etapa a doua din Premier League.

Şase puncte din primele două meciuri, cinci goluri marcate şi niciunul primit. Liverpool se bucură de un start excelent în noua stagiune din Premier League, dar etapa viitoare primeşte pe teren propriu, vizita campioanei Europei, Chelsea.

Înainte de duelul cu formaţia lui Tuchel, Liverpool a trecut fără emoţii de Burnley, scor 2-0.

Diego Jota a deschis scorul în minutul 18, din pasa tânărului Tsimikas. Peste numai zece minute, Mo Salah a marcat şi el, dar după ce a consultat VAR-ul, Mike Dean a anulat reuşita. Golul doi al formaţiei lui Klopp a venit târziu, în minutul 70 şi a fost reuşit de Sadio Mane.

La partida de pe Anfield Road au asistat aproape 53 de mii de spectactori. Burnley are zero puncte după primele două runde, iar etapa viitoare primeşte vizita lui Leeds, pe teren propriu.

Afla mai multe despre: liverpoolpremier league