Liviu Antal a marcat două goluri pentru Zalgiris Vilnius în campionatul Lituaniei

Formaţia Zalgiris Vilnius a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 5-2, echipa Atlantas Klaipeda, într-un meci din campionatul Lituaniei, în care Liviu Antal a înscris două goluri.

Antal, care a intrat pe teren în minutul 46,  a marcat în minutele 62 şi 75. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Tomic ‘2, ’42 şi Levsinas ’52 (autogol).

Pentru Atlantas au marcat Koc ‘2 şi Kazlauskas ’13. Zalgiris ocupă locul doi în clasament, cu 14 puncte obţinute în şapte etape, iar Atlantas este pe patru, cu opt puncte. Lider este Suduva, care are 16 puncte (şase jocuri).

Afla mai multe despre: antal