Lovitură de teatru în La Liga! Barcelona, învinsă de Levante. Rezultat incredibil, după ce catalanii au condus cu 1-0 până în minutul 61

La Liga

FC Barcelona a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, de Levante, în etapa a 12-a din La Liga, într-un meci transmis în direct la Telekom Sport 3.

Leo Messi a deschis scorul din penalty, în minutul 38, însă gazdele au revenit în partea secundă şi au punctat prin Jose Campana, Borja Mayoral (63), Nemanja Radoja (68).

Luis Suarez a părăsit terenul în minutul 41, din cauza unei accidentări, fiind înlocuit de Carlos Perez.

În urma acestei înfrângeri, catalanii riscă să piardă primul loc în La Liga. Barcelona rămâne lider, deocamdată, cu 22 de puncte, la doar un punct de Real Madrid, care înfruntă Real Betis, de la 22:00, în direct la Telekom Sport 2.

Afla mai multe despre: barcelona