Ludogoreţ - AC Milan 0-3. Italienii au făcut spectacol în Bulgaria şi sunt cu un pas în optimile Europa League

UEFA Europa League

AC Milan n-a avut nicio problemă în deplasarea de la Razgrad. Echipa pregătită de Gennaro Gattuso s-a impus cu 3-0, după golurile marcate de Cutrone, Rodriguez şi Borini.

Ludogoreţ - AC Milan 0-3
Au marcat: Cutrone '45, Rodriguez '63, Borini '90+2

Ludogoreţ: Renan - Cicinho, Moţi, Plastun, Sasha - Vura, Anicet, Dyakov, Lukoki - Marcelinho - Swierczok

Rezerve: Broun, Campanharo, Forster, Goralski, Kovachev, Terziev, Wanderson

AC Milan: Donnarumma - Abate, Bonucci, Romagnoli, Calabria - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Cutrone, Calhanoglu
Rezerve: Donnarumma, Borini, Montolivo, Musacchio, Rodriguez, Silva, Zapata

Min. 90+2 - GOOOOOOOL Borini marchează pentru 3-0

Min. 63 - GOOOOOOOOL Rodriguez transformă penalty-ul făcut de Cosmin Moţi

Min. 45 - GOOOOOOOOL Cutrone deschide scorul pentru AC Milan chiar înainte de pauză

Bulgarii n-au mai disputat un meci oficial din 14 decembrie anul trecut, când erau eliminaţi după prelungiri de ŢSKA Sofia, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei. Totuşi, în perioada de pregătire s-au descurcat excelent, bifând patru victorii şi o remiză.

Stau bine şi în campionatul intern, acolo unde au un punct avans faţă de ŢSKA Sofia. De menţionat faptul că bulgarii nu pot conta chiar pe cel mai bun marcator al lor în campionat, Claudiu Keşeru, suspendat.

AC Milan s-a reinventat cu Gattuso pe banca tehnică şi a ajuns la opt meciuri consecutive fără eşec. În Europa League, milanezii au încheiat primii o grupă cu AEK, Rijeka şi Austria Viena.

În comparaţie, Ludogoreţ a terminat pe locul 2 o grupă cu Braga, Başakşehir şi Hoffenheim.

Afla mai multe despre: ludogoretac milaneuropa leaguecosmin moticlaudiu keseru