Lui Billel Omrani i-a revenit pofta de joc. Colegii francezului: „E primul antrenament pe care îl face cap coadă. Schimbare de atitudine!”

CFR Cluj

La debutul lui Marius Şumudică pe banca lui CFR Cluj, campioana României s-a impus fără emoţii în faţa campioanei Bosniei, Borac Banja Luka. A fost 3-1 în prima manşă din turul 1 preliminar al Champions League.

Billel Omrani, atacantul clujenilor, a obţinut un penalty în minutul 11, a profitat de greşeala lui Deac şi a deschis scorul în minutul 12 şi a oferit o pasă de gol tot în prima repriză!

Atacantul a recunoscut că i-a revenit pofta de joc şi că în trecut a avut probleme personale care nu i-a adus linişte.

„Am avut multă poftă să joc. A fost primul meci pentru noul antrenor şi eu am încercat să dau totul. A fost foarte important pentru echipă şi pentru suporteri. Vreau să câştigăm şi acolo. Am fost pregătit la faza penalty-ului, am văzut că mingea vine spre mine şi am şutat. Cu Marius Şumudică e foarte bine, mă bucur pentru el.

E un foarte bun antrenor şi eu sper să mergem cât mai departe cu el. E obiectivul nostru să ajungem departe, lucrăm mult la antrenamente etc. Am avut probleme personal, dar acum am revenit, am vorbit cu preşedintele şi acum am revenit cu mult chef!”, a declarat Billel Omrani după meciul din Gruia, pentru Look Sport.

Ciprian Deac a ratat un penalty în minutul 11, însă s-a revanşat în minutul 28 din pasa lui Păun.

„Trebuia să fie 5-0 la pauză. Fotbalul te pedepseşte dacă nu eşti concentrat până în ultimele minute. Suntem pregătiţi, ne plac astfel de meciuri. La penalty e important să dai gol.. glumeam şi ziceam că i-am dat pasă de gol. Omrani e primul cantonament pe care îl face cap coadă. Toate antrenamentele.

E un jucător foarte bun, care trebuie să îşi schimbe doar atitudinea puţin. E un antrenor foarte bun. Ne motivează foarte bine. Un club ca CFR-ul vrea să fie mereu sus. E devreme să mă pronunţ. După minutul 70 începi să te sufoci. Dar după 3-4 meciuri începi să joci mai bine” a declarat Ciprian Deac, autorul golul de 2-0.