”Mă bucur că am câştigat un punct, dar regret că nu am luat trei” Marcel Puşcaş după remiza de la Botoşani

FC U Craiova

FC Botoşani a egalat pe final în partida cu FC U Craiova 1948. Dawa a înscris golul egalizator în minutul 90.

FC Botoşani a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC U Craiova 1948, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

”A fost un meci bun, zic eu. Au fost şi ocazii de poartă. Un meci plăcut şi mă bucur că am câştigat un punct, aşa cum regret că nu am luat trei. Una peste alta, putem fi mulţumiţi de acest rezultat. Puteam puţin mai mult, dar e bine şi aşa. Sper să fie un punct câştigat, care să se adauge la moralul jucătorilor, pentru ceea ce urmează. Era cât pe ce să câştigăm şi noi aici. Asta e, mergem înainte şi sper să evoluăm din ce în ce mai bine” a mărturisit Marcel Puşcaş, la finalul partidei de la Botoşani.

FC U Craiova 1948 a remizat pe terenul celor de la FC Botoşani. Sidibe a marcat primul, în minutul 60, însă gazdele au egalat prin Dawa, în minutul 90

Afla mai multe despre: marcel puşcaş