Mai poate evolua Gigi Buffon la nivel înalt?! Reacţia genială a lui Viorel Moldovan: ”Împinge Gigi, împinge”

Ajuns deja la 40 de ani, Gianluigi Buffon a avut iarăşi o evoluţie foarte bună în tricoul celor de la Juventus. Chiar dacă a primit gol, aseară, în partida cu Tottenham, echipa sa a fost cea care a mers mai departe în sferturile de finală ale Champions League.

Deşi nu-i contestă valoarea, Viorel Moldovan, fost internaţional român, este de părere că în unele momente portarul juventinilor este greoi din cauza vârstei sale.

”Aici la ultima acţiune mi s-a părut mai greoi. Împinge Gigi, împinge. Împinge Gigi, fă o poză, nu mai poţi”, a comentat Viorel Moldovan la Telekom Sport.

Formaţia Juventus Torino a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Tottenham Hotspur, în manşa secundă a optimilor Ligii Campionilor, revenind după ce a fost condusă cu 1-0, şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

Tragerea la sorţi a sferturilor de finală ale LC va avea loc la 16 martie.

Afla mai multe despre: viorel moldovangianluigi buffon,