Manchester City a făcut spectacol în Cupa Ligii Angliei. Liverpool s-a calificat fără emoţii

Manchester City

Manchester City a trecut cu 6-1 la Wycombe în Cupa Ligii Angliei.

Formaţia lui Pep Guardiola, Manchester City s-a calificat în faza următoare a Cupei Ligii Angliei, după 6-1 cu Wycombe în 16-imile de finală ale competiţiei.

Keevin de Bruyne a marcat primul gol al ”Cetăţenilor”, după ce Hanlan deschisese scorul pentru Wycombe. Mahrez şi Foden au punctat înainte de pauză, pentru ca după reluare, Ferran Torres, acelaşi Mahrez şi Palmer să marcheze golurile unei victorii categorice, 6-1.

Liverpool a trecut cu scorul de 3-0 de Norwich, prin golurile marcate de Minamino de două ori şi Origi. Surpriza a produs-o QPR, care a eliminat-o pe Everton, scor 3-2 după prelungiri.