Manchester City în semifinalele Cupei Angliei, după un meci fabulos cu Swansea. Rezultatele zilei sunt AICI

Manchester City

Formaţia Manchester City s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după ce a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa de eşalon secund Swansea, care a condus cu 2-0.

Gazdele au marcat prin Grimes ’20 (penalty) şi Celina ’29.

Pentru City au înscris Bernardo Silva ’69, Nordfeldt ’78 (autogol) şi Sergio Aguero ’88.

Tot sâmbătă, Watford a trecut în sferturile de finală, cu scorul de 2-1, de echipa Crystal Palace.

Sâmbătă s-a produs şi surpriza în duelul Wolverhampton - Manchester United. ”Lupii” au câştigat cu scorul de 2-1, golul de onoare al ”diavolilor” fiind marcat în minutul 90+5.

Duminică va avea loc ultimul sfert de finală, între echipa de eşalonul secund Millwall şi formaţia Brighton.

Anul trecut, trofeul a fost câştigat de Chelsea Londra.

Afla mai multe despre: manchester city