Manchester United, deplasare de 10 minute cu avionul pentru meciul cu Leicester. Echipa lui CR7 a pierdut partida. Rezultatele de sâmbătă

Premier League

Manchester United a pierdut deplasarea de la Leicester, scor 2-4. Chelsea este lider după succesul de la Brighton. Liverpool a făcut spectacol

Formaţia Manchester United a făcut o deplasare cu avionul de doar zece minute pentru meciul cu Leicester City, pe care l-a pierdut, sâmbătă, cu scorul de 2-4, în Premier League. Distanţa dintre Manchester şi Leicester este de 119 kilometri, iar United şi-a justificat decizia de a lua avionul prin faptul că existau informaţii că ar fi blocaj în trafic pe autostradă.

Tot sâmbătă, Chelsea a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Brentford. Golul a fost marcat de Chilwell, în minutul 45+1. Într-un alt meci, Liverpool a câştigat la Watford cu scorul de 5-0. Firmino a marcat de trei ori, Salah şi Mane au completat festivalul ”Cormoranilor”.