Manchester United o elimină pe Liverpool din cupa Angliei după 3-2 prin golul marcat de Fernandes în ultimul sfert de oră

Alte rezultate din cupă înregistrate azi: Brentford 1-3 Leicester, Chelsea 3-1 Luton, Cheltenham 1-3 Manchester City, Swansea 1-0 Nottingham, Barnsley 1-0 Norwich, Brighton 2-1 Blackpool, Milwall 0-3 Bristol City, Sheffield United 2-1 Plymouth, West Ham 4-0 Doncaster.

În urmă cu numai o săptămână cele două formaţii încheiau la egalitate în campionat, 0-0 pe Anfield.

Meciul a început bine pentru Liverpool şi Mohamed Salah a deschis scorul în minutul 18 după o pasă venită de la Firmino. Doar 8 minute s-au bucurat oaspeţii pentru că Greenwood a adus egalarea pe Old Trafford. Imediat după pauză, United face 2-1 prin Marcus Rashford după eroarea defensivă a lui Rhys Williams. În minutul 58, Liverpool restabileşte egalitatea prin acelaşi Salah. Cu 12 minute înainte de final, United a dat lovitura după o execuţie perfectă din lovitură liberă marca Fernandes. 3-2 şi United este în optimi.