Manchester United şi Cristiano Ronaldo au fost umiliţi de Watford! Steven Gerrard a debutat cu o victorie pe banca echipei Aston Villa

Premier League

Fostul internaţional englez Steven Gerard a debutat cu o victorie pe banca echipei Aston Villa, scor 2-0 (2-0), acasă, cu Brighton, în etapa a XII-a a Premier League.

Alte două echipe care şi-au schimbat antrenorii în pauza competiţională pentru meciurile din preliminariile Cupei Mondiale, Newcastle United şi Norwich City, au înregistrat o remiză, respectiv o victorie.

Newcastle, fără noul antrenor principal Eddie Howe pe bancă, deoarece a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, a terminat la egalitate, scor 3-3 (2-2), acasă, cu Brentford.

Au marcat: Lascelles '10, Joelinton '39, Saint-Maximim '75 / Toney '11, Rico Henry '31, Lascelles '61 (a).

Cu antrenorul Dean Smith pe bancă, Norwich City a învins, cu 2-1 (1-1), tot pe teren propriu, pe Southampton.

Au marcat: Pukki '7, Hanley '79 / Che Adams '4.

Manchester United şi Cristiano Ronaldo au fost umiliţi de Watford!

În schimb, antrenorul Ole Gunnar Solskjaer se pregăteşte probabil de o demitere, după ce echipa lui, Manchester United, a fost învinsă, în deplasare, cu 4-1 (2-0), de Watford.

Au marcat: Joshua King '28, Ismaila Sarr '44, Jao Pedro '90+2, Emmanuel Dennis '90+6 / Donny van de Beek '50.

Sarr a ratat şi un penalti, în minutul 11. Harry Maguire a fost eliminat în minutul 69, când a primit al doilea cartonaş galben.

Alte rezultate de sâmbătă:

Leicester - Chelsea, scor 0-3;

Au marcat: Rudiger '14, Kante '28, Pulisic '71.

Burnley - Crystal Palace, scor 3-3;

Au marcat: Mee '19, Woog '27, Cornet '49 / Benteke '8, '36, Guehi '42.

Wolverhampton - West Ham United, scor 0-1.

A marcat: Jimenez '58.

Meciul Liverpool - Arsenal este programat tot sâmbătă, de la ora 19.30.

Chelsea este lider, cu 29 de puncte, fiind urmată de Manchester City, 23 de puncte, West Ham United, 23 de puncte, Liverpool, 22 de puncte, Arsenal, 20 de puncte, Wolverhampton, 19 puncte şi Manchester United, 17 puncte.

Aston Villa este pe locul 15, cu 13 puncte, la egalitate cu Brentford, de pe locul 14, şi cu Watford, de pe locul 16.

Newcastle este pe locul 20, ultimul, cu şase puncte, la două puncte de Norwich City, de pe locul 19, şi la cinci de Leeds, de pe locul 17, ultimul care asigură prezenţa şi în sezonul viitor al Premier League.

Afla mai multe despre: manchester united-ronaldo-villa- gerrard