Marcatorul CFR-ului o ameninţă pe Celtic: ”Mergem acolo să câştigăm, de ce nu?”

CFR Cluj

Mario Rondon a marcat golul CFR-ului în partida cu Celtic, iar la final s-a declarat optimist.

Formaţia CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, pe teren propriu, în compania echipei Celtic Glasgow, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru CFR a marcat Rondon, în minutul 28, în timp ce pentru Celtic a înscris Forrest, în minutul 37

Marcatorul CFR-ului a explicat la finalul meciului că Celtic este într-adevăr o echipă puternică, dar s-a declarat mulţumit de felul în care eu reacţionat el şi coechipierii săi în teren: ”Important era să obţinem un rezultat pozitiv, să nu primim gol, dar am avut senzaţia că ne putem califica. Trebuie să continuăm la fel, cu intensivitate, cu agresivitate, să câştigăm duelurile individuale şi atunci ne putem califica. Senzaţia a fost că puteam obţine un rezultat mai bun. Celtic este o echipă mare, cu jucători foarte buni, dar noi sperăm să obţinem un rezultat şi mai bun la ei acasă. Eu vreau să marchez mai mult şi să-mi ajut echipa. Atacanţii trăiesc din aceste goluri până la urmă, nu? Ei sunt o echipă puternică, dar cred că am arătat că putem juca de la egal la egal cu ei. Am fost agresivi şi am avut intensitate. Nu mi-e teamă de Celtic, ştiu că vor avea un mare avantaj pentru că fanii îi vor ajuta, dar ne dorim să jucăm mai bine acolo, cu şi mai multă intensitate....şi de ce nu, să câştigăm acolo” a declarat Rondon la finalul partidei.

Afla mai multe despre: mario rondon