Marius Croitoru a făcut „legea” în Bănie. Care este reţeta succesului de la FC Botoşani

FC Botoşani a câştigat pe „Ion Oblemenco”, 2-1 cu CSU Craiova, şi a urcat pe locul 3 în Liga 1.

Marius Croitoru, antrenorul echipei FC Botoşani, a reuşit să plece cu toate cele trei puncte din Bănie.

„Ultimele două meciuri mi-au priit aici la Craiova. Până acum am plecat cu capul plecat şi cu coada între picioare. Am luat bătaie de fiecare dată când am venit aici, ultimele două meciuri au fost meciuri frumoase. Îmi felicit băieţii, e doar meritul lor!

Despre căldură.. E incredibil! Şi acum tremur, mi-e greu să vorbesc, pentru mine e mai bine, cred că am slăbit vreo 2-3 kg, dar pt jucători e incredibil! Am vrut să nu iau gol în prima repriză pentru că ştiu că e greu să ţii ritmul de la 3 la 3 zile.

Chiar dacă am luat gol, am luat în inferioritate numerică când jucat meu era afară, până atunci ne-am închis foarte bine, asta a fost şi ideea să ducem meciul în a doua repriză când prospeţimea şi-a spus cuvântul, mai ales pe această căldură incredibilă  40 grade”, a declarat Marius Croitoru după meciul de la Craiova.

De când a început noul sezon de Liga I. oltenii au înregistrat: o victorie cu FC Argeş, scor 1-0 şi două înfrângeri cu FCSB, 0-4 şi una cu Botoşani, scor 1-2.

VIDEO CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 1-2. Oltenii pierd pe teren propriu. Papp le-a închis poarta pe final

Afla mai multe despre: fc botosanimarius croitoru