Marius Şumudică, egal cu emoţii în campionatul Turciei. Înlocuitorul lui Maxim a fost eroul lui Gaziantep

Gaziantep Gazişehir, echipa antrenată de Marius Şumudică, a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu Goztepe, într-o partidă din etapa cu numărul 23 din campionatul Turciei.

Goztepe a deschis scorul în minutul 71, prin Jerome, iar echipa lui Şumudică s-a chinuit până în ultimul minut regulamentar să egaleze. În minutul 85, Şumudică a făcut o schimbare inspirată şi l-a scos pe Alexandru Maxim. Doar cinci minute mai târziu, înlocuitorul internaţionalului român, Diarra, a marcat şi a adus, in extremis, un punct pentru Gaziantep.

La oaspeţi, Toşca, Maxim şi Junior Morais au fost titulari. În urma acestui rezultat, Gaziantep ocupă locul 9 în Turcia, cu 31 de puncte, la 11 distanţă de locurile de Europa.

Afla mai multe despre: gaziantepmarius sumudica