Marius Şumudică mai vrea transferuri la CFR Cluj: "Cu încă 2-3 jucători vom arăta atlfel!"

CFR Cluj

Marius Şumudică, antrenorul lui CFR Cluj, a vorbit după egalul cu Ludogoreţ, 1-1 într-un amical din Austria, şi s-a declarat mulţumit de jocul echipei sale şi de rezultat. Şumudică mai vrea transferuri şi a anunţat că-şi doreşte să mai vină trei jucători la CFR.

Marius Şumudică mai vrea transferuri la CFR Cluj

Atitudinea jucătorilor l-a mulţumit pe Marius Şumudică. „Un meci bun, dificil, încă suntem în perioada de acumulare, dar astăzi am arătat mai bine. Creştem de la meci la meci, începem să ne reintegrăm, au venit şi jucătorii de la echipa naţională. Cu siguranţă, uşor-uşor, cu încă două transferuri, pentru care domnul preşedinte discută, CFR-ul va arăta OK.

Sperăm din tot sufletul să îi facem fericiţi pe suporterii noştri, să trecem de primul tur (n.r. - din Liga Campionilor), apoi să ne continuăm aventura europeană.

M-a mulţumit atitudinea jucătorilor, au avut responsabilitate. Exact ce am pregătit, aia au făcut. Îmi pare rău că am luat gol din lovitură liberă, practic în prima repriză nu au ajuns la poartă, au avut o singură ocazie, iar noi 5-6, dar nu am reuşit să marcăm. În a doua repriză, odată cu intrarea celor care au venit de la echipa naţională, am crescut în joc şi am arătat altfel”, a declarat Şumudică pentru CFR TV.

CFR Cluj - Ludogoreţ 1-1, într-un meci amical

Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă, scor 1-1, cu echipa Ludogoreţ Razgrad, într-un meci amical disputat în cadrul cantonamentului din Austria.

Ludogoreţ a deschis scorul în minutul 35, prin Claudiu Keşeru.

CFR Cluj a egalat prin Biller Omrani, în minutul 52.

Clujenii au înceeput jocul în formula: C. Bălgrădean - M. Susic, R. Bouhenna, M. Cestor, I. Latovlevici - R. Sigurjonsson, J. Rodriguez - C. Deac, A. Tahiri, C. Petrila - B. Omrani. Pe parcurs au intrat Păun, Manea, Figueiredo, Ciobotariu, Hoban, Costache, Rondon, Debeljuh, Itu, Camora şi Butean.

Afla mai multe despre: cfr clujsumudica