Markovic, "on fire". Dublă spectaculoasă reuşită de atacantul-diamant al Craiovei! | VIDEO

Jovan Markovic (21 de ani), atacantul de mare viitor al Craiovei, a reuşit o dublă în prima repriză meciului Farul - U Craiova.

Unul dintre cei mai în formă fotbalişti de la U Craiova, Jovan Markovic, şi-a dat din nou în petec în deplasasrea de la Ovidiu, în meciul Farul - U Craiova. A reuşit o dublă spectaculoasă.

Mai întâi, a deschis scorul cu o lovitură de cap, o execuţie de vârf oportunist, în minutul 15, dintr-o centare din corner şi dintre fundaşii centrali ai Farului. În prelungirile partidei, în minutul 45+2, a reuşit dubla după un assist de la Andrei Ivan şi o preluare perfectă pentru şut.

U Craiova a intrat cu avantaj de 3-0 la pauza meciului cu Farul. Ştefan Baiaram a marcat şi el, în minutul 37.

Jovan Markovic a ajuns la cota 12 în acest sezon, în toate competiţiile, în 36 de meciuri. În plus, atacantul român de origine sârbă are în cont şi două assist-uri.